Akcesoria do pieluszek wielorazowych

Każdy z nas codziennie zanieczyszcza środowisko, korzystając z plastiku czy wszelkich produktów wyprodukowanych ze sztucznych materiałów. Warto zacząć ochronę środowiska od siebie, a może to robić nawet świeżo upieczona mama.

Po co stosować bibułki w pieluchach wielorazowych?

bibułki do pieluszek wielorazowychZdecydowana większość mam korzysta z jednorazowych pieluszek dla swoich maluchów, ponieważ zwyczajnie są praktyczne i wygodne w stosowaniu. Co prawda nie trzeba się bawić w codzienne pranie i prasowanie pieluch, ale w znacznym stopniu zanieczyszcza się nimi środowisko. Znacznie lepsze są ekologiczne, wielorazowe pieluchy, które kupimy w dowolnym sklepie z artykułami dla niemowląt. Przede wszystkim  potrzebne są specjalne majtki, do których wsadza się wkłady chłonne lub zwykłą pieluszkę tetrową. Jeżeli chodzi o poziom chłonności takiej pieluchy, to jest ona porównywalna do jednorazowej. Przede wszystkim nie zanieczyszczamy nimi środowiska, bo są wykonane z naturalnych materiałów. Chcąc zapewnić maluchowi jeszcze lepszą chłonność, można zastosować specjalne bibułki do pieluszek wielorazowych, które świetnie chłoną wilgoć, a także ułatwiają usuwanie zabrudzeń w postaci kupek. Co najważniejsze, bibułki są w całości wykonane z materiałów biodegradowalnych i nie zawierają poliestru, polipropylenu, celulozy ani sztucznego jedwabiu. Specjalne włókna bibułek są wytwarzane z biopolimeru, którego bazą jest skrobia kukurydziana. Jeżeli decydujemy się na wielorazowe pieluszki dla malucha, to na pewno bibułki się nam przydadzą.

Nie są one konieczne, ale znacznie ułatwiają utrzymanie pieluszki w czystości, co jest szczególnie ważne dla pupy maluszka. W kwestii częstotliwości zmiany pieluszki, to należy to robić tak samo często jak w przypadku klasycznej wielorazowej.