Auto detailing w praktyce

Chyba każdy posiadacz samochodu chciałby, aby jak najdłużej wyglądał on jak nowy, jednak w praktyce jest to wręcz niemożliwe. Codzienne korzystanie z samochodu sprawia, że na jego karoserii pojawiają się nieestetyczne zarysowania.

Jakie zabiegi obejmuje car detailing?

auto detailing katowicePrzeważnie kiedy pojawiają się drobne zarysowania na karoserii auta, to sporo osób sięga po ogólnie dostępne w sklepach motoryzacyjnych środki do polerowania lakieru. Można nimi pozbyć się mało widocznych rys, ale jest to zawsze efekt krótkotrwały, ponieważ pasta polerska działa powierzchownie. Jeżeli zależy nam na trwałych i satysfakcjonujących efekcie, to najlepszy będzie auto detailing Katowice są miastem, w którym są to bardzo popularne usługi. Przede wszystkim pod tą tajemniczą nazwą kryje się kompleksowy proces czyszczenie, renowacji i zabezpieczania nadwozia, podwozia i wnętrza samochodu. Wszystkie zastosowane działania mają na celu poprawę wyglądu pojazdu, ale przede wszystkim na podniesieniu jego wartości rynkowej. Auto detailing przyszedł do nas z Wielkiej Brytanii już kilka lat temu i szybko zyskał dużą popularność. W jego zakresie mieści się nakładanie powłoki ceramicznej na lakier, specjalnej folii bezbarwnej, renowacja lakieru, zabezpieczanie szyb metodą hydrofobową  czy odnawianie i odświeżanie tapicerki. W wyniku tych zabiegów, auto nabiera dawnego blasku, wszelkie zarysowania znikają, a tapicerka zostaje nabłyszczona. Auto detailing jest idealnym rozwiązaniem przed sprzedażą pojazdu, gdyż podnosi jego wartość.

Z usług car detailingu przeważnie korzystają właściciele pojazdów klasy premium, ponieważ nie są to tanie usługi. W zależności od zastosowanego zabiegu, jego trwałość może się utrzymywać od trzech do nawet dziewięciu lat, zatem są to opłacalne usługi.