Badanie i analiza pisma

 

Dziś w wielu przypadkach bada się oraz analizuje to, czy pismo jest autentyczne. Przykładowo w sprawach kryminalnych bardzo często pojawiają się tropy związane z pismem, dlatego też wówczas weryfikuje się je. Najczęściej jednak taka analiza jest potrzebna chociażby w przypadku autografów, sygnatur na obrazach itp.

Kto może badać pismo?

analiza autentyczności pismaOczywiście badaniem pisma przede wszystkim zajmują się grafolodzy, którzy bardzo często pracują przy rozwikływaniu zagadek kryminalnych. Z ich pomocy jednak korzysta się również weryfikując autografy. Taka analiza autentyczności pisma może mieć ogromny wpływ na wartość jakiejś rzeczy. Obecnie na rynek trafia wiele obrazów, tomików poezji czy też książek, które mają mieć podpisy sławnych osób. Jeśli okazuje się to prawdą, wówczas na licytacjach takie rzeczy są sprzedawane za setki tysięcy, a nawet i za miliony. Dlatego dziś analiza pisma jest niezwykle ważna, by zapobiec krążeniu falsyfikatów po rynku. Oczywiście taką analizę pisma można zamówić osobiście jeśli chcemy zweryfikować jakąś rzecz. Nie odbywa się ona natychmiast. Grafolog potrzebuje nieco czasu na to, by zapoznać się z charakterem pisma i porównać go z innym, przykładowo potwierdzonym już autentykiem. Analizuje się tutaj po kolei każdą najmniejszą literę, jej zakończenie, stopień nachylenia. Każdy szczegół jest niezwykle ważny, ponieważ może on zaważyć na końcowym orzeczeniu dotyczącym autentyczności danego pisma. Obecnie mnóstwo osób każdego roku korzysta z pomocy grafologów.

Współcześnie grafolodzy mają pełne ręce pracy, podobnie jak i lata temu. Dziś wciąż wiele rzeczy można założyć bądź też wykluczyć, właśnie na podstawie pisma. Jest to coś, co zdecydowanie nas definiuje i odróżnia od innych osób, dlatego jest ono tak cenne.