Czy centralne odkurzacze przydadzą się w gabinetach lekarskich?

Laryngolog

Gabinety lekarskie są z całą pewnością bardzo specyficznym miejscem. Od tego jak będzie wyposażony gabinet będzie zależała jakość obsługi klienta. Nawet jeżeli lekarz będzie świetnym specjalistą, bez specjalistycznego sprzętu nie będzie w stanie nam pomóc. Szczególną uwagę zwrócić należy na elementy zapewniające czystość w danym pomieszczeniu. Będzie to z cała pewnością czynnik decydujący o komforcie pacjenta.

Laryngolog i specyfika jego gabinetu

LaryngologOmawiając niezbędne wyposażenie gabinetu lekarskiego zacząć należałoby od określenia wszystkich elementów, które znajdą się w gabinecie każdego lekarza. W gabinetach lekarskich z całą pewnością znaleźć musi się biurko, przy którym lekarz wysłucha pacjenta. Jeśli chodzi już o samo badanie niezbędne do tego celu będzie łóżko. Dla zachowania lepszej higieny łóżko powinno zostać pokryte skórą, a nie tkaniną. Potrzebny będzie również zlew, z płynem dezynfekującym i niezbędne środki czystości. Jeśli chodzi jednak o szczegółowe wyposażenie gabinetów lekarskich z całą pewnością będzie ono zależne od tego, jaki lekarz w nim przyjmuje. Posiadany sprzęt będzie musiał spełniać wszystkie wymagania i umożliwiać wykonywanie określonych zabiegów i rodzajów badań. Biorąc pod uwagę gabinet laryngologiczny chociażby w Bydgoszczy, w którym pacjentów przyjmuje laryngolog, albo bardziej sprecyzowanie otolaryngolog, z całą pewnością należy wspomnieć o tympanometrze. Nikt z nas z całą pewnością nie wiem co to jest i nie kojarzy po nazwie. Każdy z nas miał jednak z tym kiedyś doświadczenie. Jest to przedmiot który umożliwi zbadanie ucha. Należy przede wszystkim nadmienić to, czego badaniem zajmuje się w ogóle otolaryngolog i laryngolog:

  • badanie ucha i okolic zausznych,
  • badanie jamy ustnej,
  • badanie zatok,
  • badanie gardła.

Poza badaniem ucha zatem, zdecydowanie wykona również sprawdzenie stanu zatok. Do tego celu w każdym gabinecie laryngologicznym znajduje się ultrasonoskop diagnostyczny. Co mogłoby się wydawać nieoczywiste, w gabinecie laryngologa znajdzie się również mikroskop diagnostyczny. Umożliwi to dokonanie szybkich analiz wydzieliny różnego rodzaju.

Centralne odkurzacze – czy konieczne w gabinecie lekarskim

Centralne odkurzaczePoza wyposażeniem w każdym gabinecie lekarskim niezbędna będzie odpowiednia higiena i czystość. O zadbanie o te dwa elementy powinien dbać również lekarz. Przede wszystkim biorąc pod uwagę odpowiednie umycie rąk przed badaniem i zdezynfekowanie urządzeń i powierzchni. Jednak ważne będzie również regularne sprzątanie. W tym celu z całą pewnością w gabinecie zatrudniona zostanie sprzątaczka. Jednak czy to wystarczy?
Zdecydowanie korzystnie będzie zamontować system, który umożliwi centralne odkurzanie. Będzie to niezbędna pomoc nie tylko dla pracy sprzątaczki, ale również dla funkcjonowania gabinetu. Jeśli w odpowiednich miejscach zamontowane zostaną ssące elementy odkurzacza centralnego, z całą pewnością tworzący się brud w gabinecie będzie mniejszy. Takie rozwiązanie pozwoli na ciągłe zbieranie się osadzającego się na podłogach kurzu. Ze względu na niewielka powierzchnie gabinetu, jak najbardziej odkurzacz centralny spełni tutaj swoją rolę.

Montaż klimatyzacji – niewskazany w samych gabinetach

Montaż klimatyzacji Co można powiedzieć o klimatyzacji w gabinetach lekarskich? Zdecydowanie jej zamontowanie może okazać się zbędne a wręcz szkodliwe dla zdrowia pacjentów. Każdy w inny sposób reaguje na klimatyzowane powietrze. Jeśli na dworze jest bardzo ciepło, to zmiany temperatury spowodowane klimatyzacją w pomieszczeniu mogą źle zadziałać na gardła naszych pacjentów. Budynek, w którym znajduje się przychodnia lekarska powinien być klimatyzowany, jednak założona klimatyzacja, przez serwis klimatyzacji z chociażby Warszawy, ma spełniać bardziej funkcję wentylacyjną, a nie chłodzącą. Biorąc pod uwagę dobro naszych pacjentów, gabinet lekarski nie jest dobrym miejscem na zamontowanie klimatyzacji. Chyba, że ustawiona na niej temperatura, w niewielkim stopniu będzie odbiegała od temperatury pokojowej. A zamontowany sprzęt zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza.


Więcej informacji można znaleźć na:


Podsumowanie:

Z całą pewnością można stwierdzić, że wyposażenie gabinetów lekarskich jest bardzo ważne. Jeśli nie zadba się o podstawowe elementy z cała pewnością pacjent nie otrzyma pomocy wysokiej jakości. Ważne w tym przypadku będą również takie przedmioty jak odkurzacz czy klimatyzacja.