Ciepła przejściowa kurtka

 

Zmiany w naszym klimacie sprawiają, że często naprawdę nie wiadomo jak się ubrać. Niby jesienne i wiosenne wieczory są już bardzo chłodne, ale jeszcze bywa stanowczo za ciepło na to, aby zakładać na siebie zimową kurtkę. Dlatego też warto zaopatrzyć się w coś lekkiego, co jednocześnie da nam dużo ciepła, jak na przykład wełna z alpaki.

Stylowa kurtka z wełny alpaki

kurtki z alpakiZe względu na chłodne wieczory i ciepłe dni zarówno jesienią jak i wiosną często zwyczajnie mamy problem z dopasowaniem garderoby. Możemy co prawda zabrać na wieczór ze sobą kurtkę zimową, ale żeby nie było nam zbyt gorąco musimy się lekko ubrać pod spód. Z kolei dni, choć ciepłe nie są już aż tak ciepłe, aby to lekkie ubranie nam wystarczyło. W samej dodatkowej bluzie lub swetrze może nam być stanowczo zbyt zimno wieczorem. Problem ten możemy jednak łatwo rozwiązać zaopatrując się w coś idealnego na jesień, wiosnę, a nawet na cieplejsze dni zimowe. Takim ubraniem są na przykład stylowe kurtki z alpaki które są lekkie, a jednocześnie bardzo ciepłe. Wełna z alpaki jest znacznie bardziej wytrzymała i elastyczna, niż wełna z owcy, a ponadto nie wchłania tak mocno zapachów i nie przyciąga brudu, co z pewnością będzie zaletą zwłaszcza późną jesienią, gdy na ulicach zaczyna pojawiać się smog. Takie kurtki znajdziemy bez problemu w sklepach internetowych. Występują one zarówno w bardzo eleganckim stylu, jak i luźniejszym, przypominającym bardziej bluzę, czy też polar.

Wełna z alpaki oprócz tego, że jest odporna na brud, jest też niezwykle wytrzymała i odporna na ścieranie. Łatwo się ją czyści i szybko schnie, co jest ogromną zaletą ponieważ jak wiemy zazwyczaj cieplejsze ubrania mają to do siebie, że lubią długo schnąć. Za sprawą swoich właściwości ubrania szyte z wełny alpaki są bardzo ciepłe, a jednocześnie cienkie, co czyni je tym samym niezwykle wygodnymi i praktycznymi.