sklep hydrauliczny

Co znajdziemy w sklepie hydraulicznym?

Usterki w gospodarstwach domowych to normalna rzecz – zdarzają się. Bywa, że potrzebując odpowiedniej części bądź urządzenia do wymiany nie bardzo nawet wiemy gdzie jej szukać. Jednym ze punktów, których z pewnością na co dzień nie odwiedzamy ( no chyba że jesteśmy fachowcami lub złotą rączką) jest sklep hydrauliczny. Jakie produkty w nim otrzymamy?

Jakie produkty oferuje sklep hydrauliczny?

sklep hydraulicznyBy wprowadzić w temat osoby spoza branży oraz mające wąską widzę o remontach i naprawach domowych, warto rozpocząć od określenia czym w ogóle zajmuje się sklep hydrauliczny. Jest to miejsce, w którym otrzymacie asortyment produktów niezbędnych przy montażu i wymianie instalacji grzewczych, wodnych, kanalizacyjnych oraz do odprowadzania spalin. Należy do nich bardzo szeroka gama produktów różniących się od siebie zastosowaniem, wykorzystanymi materiałami oraz oczywiście producentem. Każda hurtownia hydrauliczna zaopatrzy Was w takie produkty jak:

 • wkłady kominkowe,
 • podgrzewacze wody,
 • grzejniki,
 • kotły C.O..
 • instalacje wodne z różnych surowców,
 • systemy kominkowe,
 • produkty do uzdatniania wody,
 • drzwiczki rewizyjne,
 • instalacje gazowe,
 • kanalizacje wewnętrzne i zewnętrzne.

Co czego służą filtry ciśnieniowe?

 filtry ciśnienioweZbiorniki ciśnieniowe to kompensatory ciśnień i akumulatory do przechowywania powietrza, a także innych gazów technicznych, instalowane są ze sprężarkami. Przede wszystkim służą do zmniejszania pulsacji ciśnienia i akumulacji instalacji sprężonego powietrza. Dodatkowo ochładzają powietrze do temperatury otoczenia i powodują oddzielania kondensatu. Do ich produkcji wykorzystuje się stal węglową lub kwasoodporną. Występują w wariancie pionowym i poziomym, co ma być jedynie ułatwieniem w zagospodarowaniu zbiorników ciśnieniowych i nie wpływa na ich funkcje. Na ceny tych urządzeń ma wpływ pojemność, producent i rodzaj wykorzystanej skali. Różnice w kwotach mogą wynosić nawet kilka tysięcy. Pokrewne do nich są filtry ciśnieniowe, które są podstawowym elementem uzdatniania wody. Dzięki nim możliwe jest pozbycie się z wody związków manganu, żelaza, amoniaku, arsenu oraz mętności. Ich zaletą jest wydajność, niezawodność, łatwa instalacja i obsługa oraz wszechstronne zastosowanie.

Czym są hydrofory?

hydroforyInnymi popularnymi produktami hydraulicznymi są urządzenia zapewniające stałe ciśnienie w sieci wodociągowej, na które składają się pompa/y, zbiornik ciśnieniowy, presostat (czujnik różnicy ciśnień) oraz zawory. Są to hydrofory, które najczęściej wchodzą w skład zestawu hydroforowego. Ich działanie opiera się na wtłaczaniu wody z sieci do zbiornika przed pompę. Proces ten rejestruje właśnie presostat, mierzący ciśnienie wewnątrz hydroforu. Na tej podstawie włącza lub połącza pompę. Podczas odkręcenia kranu w domu powietrze znajdujące się wewnątrz zbiornika wypycha wodę ze zbiornika na zewnątrz. Wtedy jej poziom w zbiorniku wraz z ciśnieniem spada. Gdy ciśnienie osiągnie poziom minimalny załącza się pompa, ciśnienie wzrasta do maksymalnego,a cykl się powtarza. Zestawy hydroforowe mają znacznie szersze wyposażenie. Składają się z pompy lub pomp wirowych, zbiornika hydroforowego, rurociągów ssawnych i tłocznych oraz wielu mniejszych urządzeń zabezpieczających i regulacyjnych.


Tekst został napisany w oparciu o:

 • Instalpiast.pl – sklep internetowy z instalacjami wodno – kanalizacyjnymi
 • Di.com.pl – artykuł z poradami dla właścicieli sklepów internetowych
 • Bepis.pl – producent zbiorników oraz filtrów ciśnieniowych
 • Pompy-pomorze.pl – pompy zatapialne i hydrofory

Podsumowanie

Wyposażenie sklepu hydraulicznego jest bardzo różnorodne. Niekiedy znajdziemy tam produkty, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Jest to spowodowane tym, że zazwyczaj hurtownie hydrauliczne odwiedzane są przez majsterkowiczów i fachowców. Laicy korzystają z nich najczęściej podczas remontów i napraw. Jeśli chcemy, by wszystko sprawnie działało lepiej mimo wszystko zatrudnić do tego profesjonalistów.