Czy pokazy iluzjonistyczne na weselu to dobry pomysł?

namiot weselny

Kiedy organizujemy swój ślub z całą pewnością zależy nam na tym, żeby był to dzień wyjątkowy nie tylko dla nas, ale również dla naszych gości. Kierujemy się powszechnie panującymi zasadami organizacji, jednak w tym wszystkim szukamy również elementu odróżniającego. Od czego powinniśmy zacząć i jak o niczym nie zapomnieć?

Sale weselne – czym kierować się przy wyborze

Sale weselneZ całą pewnością elementem, od którego powinniśmy zacząć będzie zarezerwowanie sali weselnej. Musimy wziąć pod uwagę to, że terminy są bardzo odległe i najlepiej wziąć się za to jeszcze na długo przed terminem ślubu. Oczywiście każdy z nas będzie się kierował czymś innym przy wyborze sali weselnej. Jednak na co zwracamy zawsze szczególną uwagę? Przede wszystkim zależy nam na tym, aby wybrana przez nas sala była w stanie pomieścić tylu gości ilu jest na naszej liście. Będzie to bardzo ważne, bo zabawa na zbyt małej sali mogłaby być bardzo niekomfortowa. Dlatego właśnie zwracamy szczególną uwagę na przestrzeń w sali. Drugie co będzie dla nas ważne to oczywiście wystrój. Jednak niektóre sale weselne zakładają, że para młoda może ustroić sale tak, jak tylko sobie tego zażyczy. Będzie to dla nas plus, jednak nie zawsze znajdziemy czas na organizowanie dekoracji sali i prościej będzie udać się do innej, z odpowiednimi ozdobami i w odpowiedniej kolorystyce. Jeśli chodzi o salę weselną istotne znaczenie dla pary młodej będzie miało również otoczenie. Zależałoby nam na tym, żeby nasi goście mogli wyjść na świeże powietrze i skorzystać ze spaceru. Również duże znaczenie będzie miało to, czy przed salą będzie jakiś plac dla dzieci z zapewnionymi atrakcjami. Będzie to ważne dla każdego z naszych gości, kto przyjedzie z dziećmi. Należy jeszcze zadbać o komfort naszej rodziny, zwłaszcza kiedy zapraszamy kogoś z daleka. W takiej sytuacji z całą pewnością ważny będzie nocleg, jeśli sala będzie w Bydgoszczy to nocleg również. Zdecydowanie będzie naszym gościom wygodniej spędzić noc gdzieś w pobliżu sali niż podróżować w nocy wiele kilometrów.

Dj wodzirej czy zespół muzyczny – na co się lepiej zdecydować

Dj wodzirejKolejnym elementem, o który chce zadbać każda para młoda jest z całą pewnością odpowiednia oprawa muzyczna. Będzie to dbało o dobrą zabawę naszych gości. Jeśli zależy nam na tym, żeby mówili o naszym weselu jeszcze na długo po jego zakończeniu powinniśmy przywiązać do tego naprawdę dużą wagę i skupić się na wyborze odpowiedniego zespołu muzycznego. Jednak co to oznacza odpowiedni zespół muzyczny? Dla każdego będzie to definiowane inaczej. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że zespół muzyczny musi wykazać się kilkoma cechami. Będzie to:

  • różnorodność instrumentów,
  • dobry wokalista,
  • indywidualne podejście do klienta,
  • różnorodny repertuar.

Już na etapie rozmów wstępnych będziemy mogli zaobserwować, jakie podejście mają do zlecenia członkowi zespołu. Ważny będzie również sposób prowadzenia imprezy, jaki przedstawi wodzirej. Jeśli zależy nam na dobrej zabawie każdego na naszym weselu musimy ustalić z nimi to, że repertuar będzie zróżnicowany. Najważniejsze będzie dopasowanie utworów muzycznych do każdej grupy wiekowej i wybrać utwory z różnych stylów muzycznych. Czy jednak nie lepiej będzie wybrać dj na wesele?
Od nas będzie zależało to czy zespół czy właśnie dj wodzirej spełni nasze oczekiwania. Jednak należy pamiętać o tym, że muzyka odtwarzana nie da takiego samego efektu co ta grana na żywo.

Pokazy iluzjonistyczne – wesele inne niż wszystkie

Pokazy iluzjonistyczneJeśli zależy nam na tym, żeby jednak nasz wieczór był inny niż wszystkie, musimy wziąć pod uwagę również dodatkowe atrakcje weselne. Z całą pewnością co raz bardziej popularne staje się wynajmowanie magików, którzy organizują na weselach pokazy magii. Jednak nie każdemu będzie to z całą pewnością odpowiadało i należy zastanowić się również, czy nasi goście podczas pokazu iluzjo będą się bawić czy może bardziej męczyć. Najważniejsze będzie to jakie zdanie o naszej imprezie wyrażą nasi najbliżsi, może to właśnie w nimi będzie dobrze skonsultować nasz wybór.


Więcej o organizacji wesel można znaleźć na:


Podsumowanie

Organizowanie wesele jest z całą pewnością bardzo stresujące. Zależy nam na tym, żeby zadbać o każdy najmniejszy szczegół. Biorąc pod uwagę fakt, że chcemy również gości zaskoczyć zdecydowanie powinniśmy wziąć pod uwagę również nieoczywiste rozwiązania.