okna w budynku mieszkalnym

Czy termowizja pomoże przy renowacji okien PCV?

Pomiary termowizyjne pomagają w określeniu miejsc w budynku, przez które ucieka ciepło. Dzięki temu wiadomo, w którym miejscu budynku wykonać lepszą izolację termiczną.

Jakie okna wybrać?

przekrój okna pcvOczywiście najlepszym wyborem będą okna energooszczędne, jednak co do zasady nie wiadomo, jakie to są okna i jakie cechy posiadają. Okna takie przede wszystkim powinny ograniczać straty ciepła. Okna, które można znaleźć w Katowicach posiadają potrójną szybę. Większość okien PCV posiada podwójną, więc taki system na pewno posiada lepsza izolację termiczną. Takie okna PCV z Katowic z potrójną szyba maja wiele zalet, przede wszystkim:

  • zmniejszają koszta ogrzewania
  • izolacja Ug do 0,4 W/m2K
  • usprawniają wydajność promieniowania słonecznego
  • dobrze przepuszczają naturalne światło

Aby okna z potrójna szyba dobrze izolowały budynek, przestrzeń pomiędzy szybami jest wypełniona gazami szlachetnymi. Gazy te cechują się bardzo małym przewodzeniem ciepła. Wpływa to na bardzo małą ilość ciepła, które wydostaje się przez takie okno z potrójną szybą. Nie tylko szyby mają wpływ na dobrą izolacyjność okien, ale także profil, gdy tak nie będzie, to taka rama będzie mostkiem cieplnym, a przecież w domach energooszczędnych dąży się do ich eliminacji. W salonie można się zdecydować na większe okna, co przyczyni się na przykład zimą, to większej powierzchni, przez którą promieniowanie słoneczne będzie nam ogrzewało pomieszczenie.

 

Renowacja okien pcv pomoże w pozbyciu się mostków cieplnych

okno pcv w domuW wielu budynkach znaleźć można nieszczelne okna, przez które do wnętrza budynku dostaje się zimno. W takim przypadku wato się jest zdecydować albo na wymianę okien, albo na taki zabieg jak renowacja okien. Renowacja, jak i naprawa okien w Poznaniu polega na zwiększeniu izolacyjności ramy, jak i uszczelnieniu szyb. Także naprawy okien polegają na wymianie szyb, warto jest w takim przypadku wybrać takie, które jak najlepiej będą izolowały pomieszczenie. Renowacje okien polega na odnowie ram, oczyszczeniu ich, pomalowaniu, jak i czasem na wymianie szyb. Lepszym rozwiązaniem, szczególni jeśli chce się zachować dobra szczelność jest wymiana okna na nowe.

 

Czy termowizja jest potrzebna?

termowizja budynku mieszkalnegoPomiary termowizyjne wykorzystują promieniowanie podczerwieni, które emitują każde przedmioty. Aby był możliwy pomiar nie potrzebne jest dodatkowe oświetlenie. Bardzo często pomiary termowizyjne są wykorzystywane w budownictwie, aby sprawdzić szczelność budynku pod kątem izolacyjności. Do tego typu pomiarów wykorzystuje się kamery termowizyjne. Wyniki badań są otrzymywane natychmiastowo na ekranie kamery pomiarowej. Badania termowizyjne pozwalają określić jakość, jak i szczelność izolacji termicznej. Metoda ta jest nowoczesna, a do tego niezawodna. Zaletą także jest szybkość wykonania samych badań. Dzięki tym badaniom możliwe jest wykrycie mostków cieplnych, miejsc, gdzie wydostaje się ciepło z ogrzewanego budynku Po otrzymaniu wyników wiemy, które miejsce obiektu należy dokładniej zaizolować. Pomiary termowizyjne także są wykorzystywane w przemyśle, do kontroli procesów wytwarzania, przede wszystkim pomagają wykryć zbliżającą się awarię. Także w energetyce często korzysta się z badań termowizyjnych. Bada się ta techniką izolatory, linie wysokiego napięcia, rozdzielnie elektryczne, turbiny generatorów lub tez kominów.

 


Więcej informacji na ten temat można znaleźć na:

  • Nebi – strona internetowa firmy, dla której specjalizacją jest termowizja
  • Adex – witryna internetowa firmy z Katowic oferującej okna PCV
  • Muratorplus.pl – serwis internetowy poświęcony zagadnieniom budowlanym

Podsumowanie

Pomiary termowizyjne jak najbardziej są pomocne podczas montażu, czy renowacji okien. Dzięki nim można sprawdzić szczelność okien, znaleźć miejsca, gdzie lepiej takie okno zaizolować lub też uszczelnić.