Czym jest monohydrat kreatyny

Wdrożenie suplementacji wśród osób aktywnie ćwiczących na siłowni nikogo już nie dziwi. Mimo wszystko istnieją jednak produkty, które wzbudzają negatywne emocje, wśród osób, które do końca nie wiedzą nawet czym one są. Jednym z takich suplementów jest keratyna. Dziś raz na zawsze rozprawimy się z mitami, które urosły na jej temat. 

Wysoka jakość produktów Olimp – kreatyna 

monohydrat kreatyny olimpSkrótowe myślenie na temat działania monohydratu kreatyny sprowadza się do budowy tkanki mięśniowej. Jednak bezpośrednio produkt ten wcale nie ma takiego działania. Jego zadaniem jednak jest zwiększenie rezerw energetycznych mięśni, przez co jesteśmy w stanie osiągać lepsze efekty podczas ćwiczeń, a tym samym w lepszy sposób wspomagać budowę masy mięśniowej. W skład monohydratu wchodzą cząsteczki kreatyny i wody. Nasz organizm jest w stanie przyswoić substancje w takiej postaci aż w ponad 90 procentach. To właśnie dlatego suplement ten zyskał tak ogromną popularność. Warto jednak pamiętać, że bezpieczeństwo jego stosowania uzależnione jest od samego producenta. Warto stawiać na takich, których obecność na rynku możemy zaobserwować od wielu lat, a skład substancji został rzetelnie przebadany. Jednym z produktów należących do tej grupy jest monohydrat kreatyny olimp, w przypadku którego bezpieczeństwo stosowania zostało rzetelnie przebadane. Co najważniejsze jest to firma, która swoją obecność na rynku z suplementami zaznaczyła wiele lat temu. Z kolei po jej produkty sięgają najwięksi sportowcy. 

Po suplement ten warto jednak sięgać w sytuacji, kiedy zależy nam na budowie masie mięśniowej. Przyjmowanie tego produktu należy jednak bezwzględnie połączyć z ćwiczeniami siłowymi. Jego głównym zadaniem jest bowiem wspomaganie organizmu podczas wysiłku fizycznego. Nie działa jednak jak magiczny produkt, po którym urosną nam mięśnie po podniesieniu butelki z wodą.