Czym są nity nierdzewne?

 

Nitowanie krótko mówiąc to łączenie ze sobą elementów z metalu. Jednym z ogromnych plusów zastosowania tej metody jest przede wszystkim nierozerwalność. Nie da się rozłączyć dwóch czy więcej części od siebie, co w przyszłości może stanowić dla nas problem, dlatego warto wcześniej zastanowić się, czy ta metoda na pewno nam odpowiada.

Gdzie zatem nit znajduje zastosowanie?

nity nierdzewneZastosowanie tej metody sprawdzi się idealnie w przypadku, kiedy chcemy zmniejszyć koszt produkcji i gdy musimy połączyć wiele elementów na stałe. Zatem nity nierdzewne sprawdzą się w stu procentach w takiej sytuacji. Kolejnym plusem, o którym warto wspomnieć jest szczelność tej metody oraz jak już wspomniałam trwałość. Nity nierdzewne wyjątkowo dobrze znoszą drgania, więc sprawdzą się w przypadku połączenia metalowych elementów mostu czy tunelu, przez który przejeżdżają pociągi. Najważniejszą jednak zaletą nitów nierdzewnych jest odporność na korozję. W przypadku kupowania nitów powinniśmy zwrócić uwagę na normę nitu, materiał, jego średnicę oraz zastosowanie na przykład standardowe, chroniące przed wodą czy też do miękkich tworzyw. Cena pojedynczego nitu wynosi około dziesięć groszy, więc ogólnie całkowity koszt nie wydaje się być drogi. Przy ich kupowaniu należy zwrócić uwagę na etykietę od producenta oraz wybrać odpowiedni rodzaj nitów, a także w jaki sposób należy je nitować, chociaż obecnie z reguły są one przystosowane do każdego rodzaju nitownic – pneumatycznych, ręcznych czy także akumulatorowych.

Jak widzicie nity są metodą, nad którą nie należy zastanawiać się w przypadku, kiedy musimy połączyć elementy ze sobą na stałe. To ogromna zaleta tej metody, która wyróżnia się na tle innych. Idealnie sprawdzą się przy budowie mostu, tarasu drewnianego czy altanki.