Dlaczego rower jest lepszy niż samochód

Każdy z nas wie jak wygląda rower, zapewne większość z nas umie się nim poruszać, jednak wciąż wiele osób zdecyduje się pojechać do pobliskiego sklepu samochodem. Ma to zły wpływ na nasze zdrowie, na otaczające nas środowisko naturalne, świat w którym żyjemy i także nasze zdrowie. Zmiana środka transportu może odbić się pozytywnie na naszym życiu.

Jaki rower kupić?

Merida Reacto Disc 5000Jeśli jeszcze nie mamy swojego własnego jednośladu, a wiemy już, że chcemy zmienić coś w swoim życiu na lepsze, koniecznie musimy zastanowić się nad tym, jaki rower będzie nam potrzebny. Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, musimy określić jakie trasy chcemy pokonywać naszym nowym pojazdem. Czy będą to trasy miejskie, czy może długie asfaltowe drogi albo trudny teren.  To wszystko determinuje nasz dalszy wybór. Rowerem miejskim lub trekkingowym możemy poruszać się na dłuższych trasach, jednak dopiero prawdziwy rower szosowy zapewni nam odpowiednią prędkość i warunki do ich pokonywania. Świetnym przykładem może być rower Merida Reacto Disc 5000, który sprawdzi się na długich dystansach, a także podczas jazdy w mieście. Taki rower poradzi sobie z krawężnikami i złym stanem nawierzchni w mieście. Z kolei rower górski, który świetnie dałby sobie radę z wszelkimi nierównościami nie jest na przykład wyposażony w błotniki, a jego konstrukcja nie została opracowana z myślą o komforcie jazdy.

Niezależnie od tego jaki rower wybierzemy, czy będzie to rower miejski, górski czy szosowy, wybierając rower wybieramy zdrowie. Jeżdżąc regularnie zwiększamy wydolność naszego organizmu oraz poprawiamy kondycję. Nie jest to też bez znaczenia dla naszych mięśni i stawów, a dbanie o nie będzie owocowało łatwiejszym życiem na starość.