Dobór karniszy do wnętrz

 

Dbanie o wystrój naszych domów nie jest już dla nikogo niczym zaskakującym. Każdy z nas z przyjemnością przebywa w dobrze urządzonych, przytulnych wnętrzach. Spotykamy się z nimi już nie tylko w czasopismach poświęconych tej tematyce, ale również w domach naszych znajomych czy nawet we własnych czterech ścianach.

Karnisz ścienny czy sufitowy – który wybrać?

karnisze ścienneNa dobrze urządzone wnętrze wpływa wiele czynników. Przede wszystkim zadbaj o to, aby wszystko co znajduje się w pomieszczeniach stanowiło spójną całość. Wielką rolę odgrywają również dodatki. Jeśli zastanawiasz się, czy zamontowanie karniszy i powieszenie na nim firanki i zasłon jest dobrym pomysłem warto rozważyć jakie korzyści niesie to za sobą. Jeśli jesteś osobą, która nie wyobraża sobie pomieszczeń we własnym domu bez zasłon staniesz przed wyborem, który karnisz będzie odpowiedni. Mamy do wyboru montowane na suficie oraz na ścianie. Każdy z nich spełnia inne funkcje, są one również dedykowane do różnych pomieszczeń. Warto wiedzieć, że karnisze ścienne sprawdzą się w momencie kiedy chcemy, aby pomieszczenie wydawało się mniejsze niż w rzeczywistości. Ten typ karniszy okaże się lepszy również kiedy jesteśmy fanami ciężkich zasłon. Okażą się one wówczas dużo bardziej wytrzymałe niż sufitowe. Pamiętajmy jednak o zamontowaniu dodatkowego wspornika, który pozwoli na utrzymanie nawet największego ciężaru. Karnisze ścienne pełnią z pewnością większą funkcję estetyczną. Większość z nich jest bowiem zakończona dekoracyjnym elementem.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważną rolę w naszych pomieszczeniach pełnią dodatki, takie jak na przykład karnisz. Do niedawna wielu ludzi kierowało się nie ich poszczególnymi właściwościami, a tym który z nich bardziej wpadał w oko. Mimo, iż jest to równie ważny aspekt, pamiętajmy, że nawet najładniejszy będzie się źle prezentował jeśli nie dobierzemy go do naszej przestrzeni.