Dokładne sprzątanie po budowie

Większość osób sprzątanie kojarzy z mało przyjemną czynnością, którą się wykonuje raz lub kilka razy w tygodniu. Jednak czyszczenie mieszkania jest znacznie prostsze niż powierzchni magazynowych, hal budowlanych czy lokali biurowych.

Co znajdziemy w ofercie sprzątania pobudowlanego?

sprzątanie pobudowlane - krakówPrzeważnie usuwamy z podłogi piasek, kurz i pyłki, które często osiadają także na meblach. Na małej powierzchni wystarczy zastosować średniej klasy odkurzacz, aby szybko robiło się czysto. Jednak kiedy naszym zadaniem jest wysprzątanie wielkiej hali produkcyjnej, albo firmy po remoncie, to zadanie się komplikuje. W takiej sytuacji najlepiej zamówić sprzątanie pobudowlane – Kraków jest miastem, w którym sporo firm sprzątających świadczy taką usługę. Wygląda ona nieco inaczej niż czyszczenie dywanów i paneli w firmach, gdyż do sprzątania często używa się specjalistycznych urządzeń piorących, czyszczących i szorujących. Szczególnie kiedy trzeba wyczyścić powierzchnię po budowie, trzeba zastosować odpowiednie środki chemiczne, które usuną pozostałości szkodliwych materiałów budowlanych. Do takiego sprzątania muszą być zatrudnieni profesjonaliści, którzy wiedzą jak usunąć takie zabrudzenia w skuteczny sposób. Zwykły odkurzacz czy mop sobie z tym zadaniem nie poradzą. Tu konieczne jest zastosowanie odkurzaczy przemysłowych o dużej mocy. Bywa też, że jest potrzebne zdezynfekowanie obiektu, a nawet wykonanie ozonowania. Dobre firmy sprzątające mają to wszystko w swojej ofercie w przystępnej cenie.

Ostateczna cena usługi sprzątającej jest uzależniona od rodzaju powierzchni, która ma być czyszczona, jej powierzchni oraz środków jakie muszą być użyte. Z takiej usługi głównie korzystają firmy, ale mogą tez indywidualne osoby, jeżeli na przykład kończą budowę domu.