Domowa siłownia – realizacja marzenia.

Wiele osób marzy o tym, aby w domowym zaciszu posiadać własną małą siłownię. Są różne tego powody, wstydzą się ćwiczyć przy innych, mają daleko lub po prostu mają taką chęć i już. Budowa domowej siłowni wcale nie musi być droga. Na dobry początek wystarczy nam maksymalnie tysiąc złotych.

Zależnie od tego czy chcemy schudnąć, czy też budować masę mięśniową musimy zakupić różny sprzęt.

silowniaOsoby chcące zrzucić kilka kilo powinny zwrócić na takie urządzenia jak rower treningowy, orbitrek treningowy czy też bieżnia treningowa. Sprzęty wymienione w poprzednim zdaniu wspomagają tak zwany trening cardio, podczas którego organizm spala energię zgromadzoną pierwsze w cukrze, a następnie w tłuszczu. Warto zaznaczyć, że tłuszcz zostaje spalany dopiero po około trzydziestu minutach treningu.

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu orbitreka? Ważne jest to, aby był dobrze skonstruowany, a także pozwalał na zmianę obciążenia. Jest to ważne, ponieważ w przypadku dłuższego planu treningu należy zmieniać obciążenie progresywnie, czyli z lżejszego na coraz cięższe. Dlaczego? Organizm w porównaniu do biegu w naturalnym terenie jest wystawiany ciągle na taki sam wysiłek, więc uczy się jak efektywnie korzystać z energii i spala ją bardziej ekonomicznie, należy temu przeciwdziałać, zmieniając obciążenie treningu. Warto skorzystać z porad w Internecie i zakupić orbitrek, który wymusza dobrą postawę podczas biegu, pozwala na naukę dobrych zachowań, tak aby biegając nie spowodować kontuzji.

Osoby, które posiadają szczupłą sylwetkę, ale chcą zbudować masę mięśniową powinny zakupić urządzenia, które wspomagają trening siłowy. Dobrą propozycją jest zakup sprzętu takiego jak ławka na siłownie, ponieważ nie jest on drogi: ceny zaczynają się już od dwustu złotych, a pozwala on wykonywać szereg ćwiczeń, które mają za zadanie angażować różne partie ciała. Ławki przeznaczone są dla osób, które potrafią wykonywać prawidłowo ćwiczenia, posiadają już jakieś doświadczenie i chcą poprawić efekty budowania swojej wymarzonej sylwetki.
Zależnie od tego co posiada dana ławka, możemy wykonywać na niej różne ćwiczenia, większość z ławek jest przystosowana do wyciskania na niej sztangi, co aktywuje mięśnie klatki piersiowej, a także biceps i triceps. Niektóre ławki mają także zamontowany wyciąg, który pozwala na angażowanie innych partii mięśni. Na ławkach można także wykonywać szereg ćwiczeń, na mięśnie brzucha, zwykłe jak i skośne. Spis ćwiczeń możemy znaleźć w instrukcji obsługi ławki, ale także na wielu różnych stronach internetowych, których tematyką są ćwiczenia, kulturystyka, fitness.

cwiczeniaZainteresowani ćwiczeniami, ale posiadający trochę grubszy portfel mogą zastanowić się nad zakupem atlasu do ćwiczeń, który łączy w sobie kilka urządzeń. Oprócz ławki do ćwiczeń znajdziemy tam również przyrząd do ćwiczenia martwego ciągu, a także zestaw urządzeń do ćwiczeń mięśni łydek i ud.

Po skończonym treningu możemy zainwestować w odrobinę przyjemności. Mam na myśli zakup domowej sauny, bądź masażera.

Stół do masażu nie jest drogim wydatkiem, a pozwoli nam odprężyć się po wyczerpującym treningu w przydomowej siłowni. Dowiedziono naukowo, że masaż po treningu rozluźnia mięśnie, dzięki czemu nawet po ciężkim treningu czujemy się wypoczęci i z większą chęcią będziemy ćwiczyć w kolejnych dniach. Zakup takiego stołu jest idealny dla osób, które posiadają drugą połówkę, chętna do zrobienia im masażu. Jeśli nie znamy takiej osoby, zawsze możemy skorzystać z usług masażysty lub masażystki. W internecie można znaleźć wiele ogłoszeń związanych właśnie z tą dziedziną.

Leave a Comment