Drewniane płace zabaw dla dzieci

Przy każdym domu, w którym mieszkają dzieci na pewno znajduje się dużo zabawek itp. Wszystkie urządzenia dla dzieci, zarówno te kupowane do użytku ogólnego, do przedszkoli czy do użytku domowego muszą spełniać europejskie standardy bezpieczeństwa potwierdzone certyfikatem EN 71. Tylko wtedy mamy pewność, że konstrukcja takich urządzeń jest wytrzymała i bezpieczna. 

Plac zabaw do ogrodu

przydomowy plac zabawNajczęściej place zabaw wykonane są z drewna sosnowego, które jest bardzo wytrzymałe. Każdy przydomowy plac zabaw posiada gwarancję producenta na okres 24 miesięcy. Większość z nich kupujemy do własnego montażu. Można je często łączyć z różnych elementów. Plac zabaw musi być przede wszystkim bezpieczny. Coraz częściej rodzice wybierają dzieciom place zabaw z mini ścianką wspinaczkową. Ponad to pod większością placów do dyspozycji dzieci jest mała piaskownica. Kolejny istotny dla dzieci element to zjeżdżalnia. Wszystkie elementy bezpieczeństwa przykład uchwyty powinny mieć strukturę antypoślizgową. Dodatkowo często wykorzystywane są różnego rodzaju osłony na łączniki oraz kotwy gruntowe. Wszystkie elementy oprócz drewnianych, mają zazwyczaj ładne kolory, które przyciągają uwagę dzieci. Place zabaw musi być tak skonstruowany, żeby umożliwiał ciekawą i pełną pomysłów i kreatywności zabawę. Takie aktywne spędzanie czasu naszych dzieci jest bardzo ważne.

Rodzice mający do dyspozycji ogród, na pewno zapewnili dzieciom przydomowy plac zabaw. W miejscu mocno nasłonecznionym warto kupić konstrukcję zawierającą dwuspadowy drewniany daszek. On chroni przed nasłonecznieniem. Drewniane schodki pokryte gumą antypoślizgową umożliwiają wchodzenie na wieże w bezpieczny sposób. Otwarta konstrukcja sprawia, że dziecko może mieć na oku swoją pociechę cały czas.