Dystrybutor wody do przedszkola

dystrybutory wody

Pierwszy dzień w przedszkolu, jest zawsze stresujący dla każdego malucha, jak również jego mamy. Pozostawienie naszego dziecka w obcym miejscu na tyle godzin jest dla nas nie łatwym wyzwaniem. Przede wszystkim martwimy się o jego bezpieczeństwo oraz o to jak sobie poradzi w równoczesny sposób przeżywając ten dzień z nim.

Jak stwierdzić czy dziecko jest gotowe?

dziecko w przedszkoluW niektórych przypadkach, nasze dzieci zwyczaje nie są jeszcze gotowe na pójście do przedszkola. Po czym można to stwierdzić? Podstawą gotowości jest nabycie podstawowych umiejętności jak samodzielne jedzenie, zgłaszanie potrzeb fizjologicznych. Niestety w przedszkolu na jedną opiekunkę przypada kilkoro dzieci, w związku z czym nie jest ona w stanie nakarmić każde dziecko z osobna czy przewinąć. Dlatego właśnie większość przedszkoli wręcz wymaga częściowej samodzielności od swoich podopiecznych. Jednak to nie wszystko, ważne jest także zachowanie dziecka w grupie, umiejętność nawiązywania kontaktu z rówieśnikami, a także zachowanie w nowym otoczeniu. Jeżeli nasza pociecha, nie potrafi bez rodzica bawić się z dziećmi na placu zabaw, to zdecydowanie nie jest to jeszcze czas na pozostawienie go w przedszkolu. Ciekawość innych osób, budzi się w dziecku najczęściej w drugim roku życia. Jednak wiadomo, że niektórzy są bardziej inni mniej śmiali, dlatego czas na stracenie zainteresowania rodzicami i chęć przystąpienia do społeczności może nadejść wcześniej lub później.

Przedszkole jak przygotować dziecko na pierwszy dzień?

zajęcia w przedszkoluAby pierwszy dzień, nie był tragedią, która na długo zapadnie w pamięci Twojego malucha, trzeba odpowiednio się do niego przygotować. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, aby miał on kontakt z rówieśnikami. Na początku, możemy wspólnie z nim uczestniczyć w zabawie z dziećmi obecnymi na placu zabaw, a później stopniowo go pozostawiać samemu. Ważne jest, aby od najmłodszych lat nauczyć naszą pociechę, że nie wszystko mu się należy i nie wszystko należy do niego, w znacznym stopniu ułatwi mu to późniejsze funkcjonowanie w społeczności przedszkolnej. Istotne jest także, aby na okres przygotowywania malucha do przedszkola nie wyręczać go w codziennych czynnościach jak zakładanie ubranek, papci, jedzenie czy mycie ząbków. Pamiętajmy o tym, że gdy przyjdzie czas na wyprawę do przedszkola, pozostanie w tych czynnościach sam. Niezwykle ważna jest również nauka załatwiania potrzeb na toaletę. Nie denerwuj się i nie zmuszaj dziecka, gdy nie chce tego robić. Podchodź do siedzenia na toalecie jak do normalnej czynności, najpierw zachęcaj go samego siadania, a następnie ucz go załatwiania potrzeb fizjologicznych w tym miejscu. Daj mu samodzielnie spuszczać wodę, to zawsze jest dodatkowa atrakcja dla dzieci, która jednocześnie uczy dobrych nawyków, nie zapominaj także o dopilnowaniu, aby maluch umył ręce po toalecie.

Wyprawka przedszkolaka

zabawa w przedszkoluGdy zdecydujemy, że nasze dziecko jest już gotowe, warto kilka razy wybrać się z nim do przedszkola, w celu oprowadzenia go po budynku, zapoznania z grupą dzieci i opiekunkami. Dobrą zachętą, aby dziecko chciało się tam udać i zobaczyć jak będzie wyglądał jego dzień, jest pójście na wspólne zakupy w celu przygotowania wyprawki. Pozwól dziecku samemu wybrać podobające mu się rzeczy, zachowując oczywiście zdrowy rozsądek. Plecak przedszkolaka powinien być zaopatrzony w:

  • papcie
  • rzeczy i bieliznę na zmianę
  • szczoteczkę, pastę i kubek
  • piżamkę i własny kocyk, gdy przewidziane jest leżakowanie
  • fartuszek ochronny do prac plastycznych
  • chusteczki higieniczne
  • krem na spacery

Automaty i dystrybutory do wody i środki higieniczne w przedszkolu

dystrybutor do wodyBardzo ważną kwestią jest odpowiednie przedszkole. Przy wyborze nie zawsze, powinniśmy kierować się tym najbliższym. Pierwszą wizytę powinniśmy przeprowadzić samodzielnie. Należy wtedy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak: czy przedszkole ma dystrybutor do wody, gdyż to zapewni dzieciom możliwość picia w każdej chwili, a nie tylko przy posiłkach. Nie trzeba chyba tłumaczyć jak ważna rolę odgrywa woda w naszym organizmie. Kolejną rzeczą, która nie może ujść naszej uwadze jest czystość oraz dostępność środków higienicznych. Zwróć uwagę czy w każdej łazience znajdują się mydła antybakteryjne w żelu, wszędzie jest papier, czy w pomieszczeniach panuje czystość. Również nie możesz przejść obojętnie obok ogrodzenia terenu przedszkola. Zaobserwuj czy ogrodzenie jest szczelnie i zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo, oraz uniemożliwia wtargnięcie osób niepożądanych.

 


Dodatkowe informacje związane z tematem są dostępne na:

  • Domek Jeżozwierza – strona internetowa prywatnego przedszkola w Bydgoszczy
  • Kocham Wodę – witryna internetowa firmy sprzedającej dystrybutory wody
  • Egodziecka.pl – portal internetowy skierowany do rodziców

Podsumowanie

Odpowiednie przedszkole, a także przygotowanie przed pójściem do niego zapewni Twojemu dziecku poczucie bezpieczeństwa, dzięki temu i Ty będziesz mogła być spokojniejsza. Nie lekceważ drobnych rzeczy, które rzutują na przyszłość Twojego dziecka w nowym miejscu.