Działanie balsamu konopnego

 

Rynek kosmetyków jest warty setki miliardów złotych, ponieważ obejmu szeroki asortyment produktów do skóry i włosów. Wśród nich można znaleźć standardowe produkty pełne chemicznych składników, ale też naturalne, które są bezpieczne do każdej cery.

Co zawierają balsamy konopne?

sprawdzony balsam konopnyNasza skóra potrzebuje codziennej porcji nawilżenia, gdyż woda odparowuje z niej przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Kobiety przeważnie kupują kosmetyki do skóry dostępne w drogeriach czy sklepach kosmetycznych, ale nie zawsze oferowane tam produkty wykazują wszechstronne działanie. Najczęściej są dedykowane do jednego rodzaju skóry i mają ograniczone działanie. W przypadku produktów konopnych jest zupełnie inaczej, ponieważ poza działanie leczniczym, wykazują też właściwości pielęgnacyjne. Jednym z lepszych produktów jest sprawdzony balsam konopny, który można stosować do codziennej pielęgnacji. Przede wszystkim ma lekką, żelową konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania i nie pozostawia filmu na skórze. Jego zapach jest lekki i naturalny, ponieważ balsam nie zawiera substancji zapachowych. W tego typu kosmetykach, poza ekstraktem z konopi, mogą być stosowane olejki cbd, które wykazują działanie przeciwzapalne czy też łagodzące i przyśpieszające gojenie ran. Ponadto w balsamach znajduje się masło shea, oliwa z oliwek, olej kokosowy czy witaminę E określaną mianem witaminy młodości. Balsamy konopne są najczęściej sprzedawane w małych pojemniczkach pięćdziesięcio lub stu mililitrowych.

Na rynku można znaleźć klasyczne balsamy o uniwersalnym działaniu, ale także wzbogacone na przykład witaminą C czy roślinnymi wyciągami o leczniczym działaniu. Jeżeli chodzi o cenę, to przeważnie kupimy je za około dwadzieścia pięć złotych za najmniejszą pojemność.