Działanie tamponiarki w praktyce

Długo szukałem jakiegoś ciekawego rozwiązania z z zakresu tampodruku, na które mógłby nasz zakład się zdecydować. Stwierdziłem bowiem, że coraz częściej otrzymuję zamówienia od klientów, którzy nie przychodzą już wydrukować jakichś materiałów, a bardziej zainteresowani są ich oznakowaniem.

Gdzie wykorzystuje się tampodruk

tamponiarkaTampodruk oraz wykorzystywane w ramach tej dziedziny maszyna, która nazywa się tamponiarką sprawia, że można umieścić dosłownie każdy projekt graficzny na dowolnej powierzchni, która jest płaska. Najczęściej jednak można się spotkać z klientami, którzy wiedzą, jaki projekt graficzny chcą umieścić, jednak do końca nie wiedzą, jaka technologia musi być wykorzystywana w jej obrębie, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Tamponiarka była więc na tapecie w naszej firmie przez dobre kilka tygodni, gdyż potrzebowaliśmy bardzo dokładnie przeanalizować taką inwestycję, aby zobaczyć, czy faktycznie będzie się to nam opłacać, czy może bardziej efektywną kosztowo możliwością będzie zainwestowanie w wynajem, co na pewno krótkoterminowo wydaje się być najlepszą możliwością. Każda tamponiarka, którą oglądaliśmy w zakładzie jednej firmy, do której się udaliśmy chodziła bardzo sprawnie i nie wiedziałem, czy będzie nas stać na taką inwestycję. Jednak tamponiarka nie kosztuje wcale tak dużo i faktycznie było nas stać na jedno, bardzo podstawowe urządzenie, które sprawdza się świetnie.

Tamponiarka pozwala na umieszczenie projektu graficznego na płaskiej powierzchni, o tym już wam mówiłem, ale ten projekt musi być wykonany w odpowiedni sposób. Dobre urządzenie pozwala na długotrwałe działanie bez akcji serwisowej. Im lepsze będzie urządzenie, tym na pewno będzie o wiele bardziej atrakcyjne pod kątem możliwych wydruków, czy nadruków na powierzchniach.