Elementy nadające wnętrzu charakter – antyki i ozdobne balustrady

Dom. Synonim ciepła, rodziny, spokoju. Dom to nie tylko ludzie, lecz także jego wnętrze.
Od tego, w jaki sposób je urządzimy, w dużej mierze zależy nasze samopoczucie oraz ogólne zadowolenie.

 

antykiCo daje nam satysfakcję?

Jeżeli mamy żyłkę zbieracza i kolekcjonera, na pewno ucieszą nas zgromadzone w domu antyki.

Z jednej strony bowiem lubimy

  • nowoczesność,
  • wygodę,
  • komfort,

z drugiej natomiast pragniemy otaczać się rzeczami pięknymi. Przebywanie wśród takich cudnych cacek sprawia nam po prostu radość. Jeżeli mamy do czynienia na przykład ze ślicznymi antycznymi meblami , czujemy się jak antyczni bogowie.

Wygląd wnętrza decyduje o jego klimacie, charakterze, o tym także, jakie będzie nasze samopoczucie po zamieszkaniu w nowo urządzonym lub nowo wybudowanym domu.
Warto pamiętać, że drogocenne przedmioty to nie tylko raj dla oka, lecz także ogromna satysfakcja kolekcjonera. Kto kiedykolwiek poszukiwał wybranej, wymarzonej filiżanki rosenthal, ten wie, jak trudno niekiedy to zdobyć, jak wiele czasu trzeba na to poświęcić, żeby później poczuć ogromną radość i ulgę z jednej strony, z drugiej natomiast prawdziwe zadowolenie i satysfakcję.
.
Cieszmy się antykami w naszym otoczeniu, ale jednak dobierajmy je ze smakiem, z odpowiednim gustem, we wskazanym, wybranym stylu, bo to nie będzie prowadziło do barokowego przeładowania formy nad treścią. Jeżeli wybieramy antyki, decydujemy się na urządzenie domu w takim klimacie, to nie wprowadzajmy chaosu.

Warto także zadbać o drobiazgi, wykończenia, piękne detale, przyciągające wzrok bibeloty. Im starsze, tym lepsze? Niekoniecznie. Porcelana rosenthal jest przepiękna i pomyślmy, jaka to przyjemność, usiąść sobie z filiżanką kawy w zabytkowym fotelu, który doprowadziliśmy poprzez renowację do imponującego wyglądu.

 

zegarKażdy z nas lubi mieć w o w swoim otoczeniu piękne drobiazgi.

Jeżeli mamy dwupoziomowe mieszkanie, to powinniśmy zadbać o balustrady, które mogą być drewniane lub metalowe, a co ważniejsze ozdobione różnymi elementami. Możemy na przykład poprosić fachowca o wytoczenie takich ozdób, które sami zaprojektujemy. Jest to o tle ważne, że w naszym domu, to my będziemy mieszkali i to my zapewniamy sobie maksymalne poczucie komfortu.

Istotne są także balustrady balkonowe, które zdecydowanie powinny współgrać z wystrojem wnętrza. Jeżeli mamy w domu toczone elementy, dobrze byłoby zadbać o to, żeby balustrady na zewnątrz wyglądały podobnie. Konstrukcje stalowe balustrad zapewniają im trwałość, wytrzymałość, odporność. Jest wysoce prawdopodobne, że z czasem, jeśli nie zadbamy o te szczegóły, może się okazać, że będziemy niezadowoleni ze swoich decyzji. Lepiej unikajmy takich sytuacji i od razu dobierajmy elementy wyposażenia wnętrza w jak najlepszym gatunku.

 


 

antykPorady i więcej informacji:

 


 

zegar antykJeżeli poszukujemy określonego antyku, nie zniechęcajmy się tym, kiedy wydłuża się czas oczekiwania. Ne uda się urządzić wnętrza w odpowiednim stylu bez nakładu czasu i środków. To niezwykle ważne, żebyśmy pamiętając o naszej naturze, wykazali maksimum cierpliwości. Nasza natura kolekcjonera nie zadowoli się przecież innym rodzajem porcelanowej figurki, jeżeli akurat wymarzyliśmy sobie, że ma to być figurka porcelanowa miśnieńska. Są to bibeloty luksusowe i ekskluzywne, ale przecież o to nam chodzi, żeby wnętrze było piękne, miało odpowiedni charakter, niepowtarzalny klimat.

Wybierajmy więc przedmioty rosenthal, które są klasą i marką same w sobie. Te pochodzące sprzed ponad stu trzydziestu lat cacka to ogromna gratka dla kolekcjonerów. Ręcznie zdobione są pięknym elementem dekoracyjnym domu z jednej strony, z drugiej jednocześnie przedmiotem codziennego użytku.

11 komentarzy

Dodaj komentarz