Gdzie zrobić przegląd samochodu?

Polskie prawo wymaga od kierowców przestrzegania zarówno kwestii związanych z ruchem drogowym jak również tych dotyczących kwestii technicznych związanych z naszym autem. Jednym z obowiązków każdego kierowcy jest obecnie systematyczne przeprowadzanie przeglądów technicznych. W tym celu koniecznością będzie odwiedzenie odpowiedniej stacji kontroli pojazdów. 

Polecane stacje kontroli pojazdów 

przegląd samochodu łódźNasz samochód żeby był dopuszczony do ruchu musi spełniać kilka istotnych wymogów. Przede wszystkim musi mieć on sprawne systemy hamulcowe związane zarówno z hamulcem nożnym jak i ręcznym. Dodatkowo obecnie samochody muszą być dostosowane do pewnych norm dotyczących emisji spalin. Generalnie jeśli nasz samochód za bardzo „kopci” to należy liczyć się z tym, że na przeglądzie samochodowym uzyskamy negatywną ocenę i konieczne będzie naprawienie wydechu czy też katalizatora. Dodatkowo w niektórych samochodach musimy posiadać działający filtr cząstek stałych. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest techniczny przegląd samochodu Łódź jest miastem, w którym znaleźć możemy wiele firm oferujących usługi związane z przeprowadzaniem takich przeglądów. Odwiedzanie stacji kontroli pojazdów jest koniecznością, którą musimy wykonywać raz w roku. Po zakończonych testach do naszego dowodu rejestracyjnego zostanie wbita odpowiednia pieczątka potwierdzająca odbycie przeglądu oraz wpisana tam będzie również data określająca do kiedy dany przegląd obowiązuje. 

Po upływie terminu napisanego na pieczątce będziemy zmuszeni kolejny raz odwiedzić stację kontroli. W niektórych stacjach po zakończonym przeglądzie będziemy mogli otrzymać ciekawe gratisy. Niektóre stacje oferują kilka litrów benzyny lub gazu a jeszcze inne dają swoim klientom przydatne kosmetyki samochodowe. Wybór odpowiedniej stacji zależy już więc tylko od nas.