Główne zastosowania rekuperacji

Problem z nadmierną wilgotnością w mieszkaniu jest obecnie bardzo powszechny. Wietrzenie nie zawsze pomaga, szczególnie, gdy pogoda za oknem nie pozwala na otwarcie okien na dłużej. W takich warunkach, warto zdać się na wentylację mechaniczną.

Główne zalety rekuperacji

rekuperacjaDuży poziom wilgotności względnej powietrza w mieszkaniu jest problemem bardzo poważnym. Oprócz wyraźnie odczuwalnego zapachu stęchlizny, problem te prowadzi również do znacznie łatwiejszego rozwoju pleśni, czy też grzyba, które są groźne dla zdrowia. W takim wypadku pomocna okazać się może rekuperacja czyli system wentylacji mechanicznej. Do jej właściwego działania konieczne jest zainstalowanie rekuperatora w kanałach służących do wentylacji budynku. Urządzenie to jest w stanie nie tylko doprowadzać do wnętrza mieszkania porcje świeżego powietrza, ale także je uzdatniać, poprzez na przykład pozbawianie go nadmiaru wilgoci. W ten prosty sposób można się wiec pozbyć wszelkiego rodzaju problemów z wilgocią. Co najważniejsze, urządzenie to może działać przez cała dobę, gdyż zużywa ono minimalne ilości energii elektrycznej. Co najważniejsze, działanie wentylacji mechanicznej jest odczuwalne wyraźnie także przy zamkniętych oknach, co jest szczególnie istotne zimą, czy też gdy pogoda za oknem nie zachęca do jego otwarcia. Korzyści z rekuperacji można także odczuć wyraźnie podczas upałów, czy też mrozów, gdzie otwarcie okien i solidne wywietrzenie pomieszczenia w ten sposób może być albo niemożliwe, albo niekomfortowe.

W obecnych czasach wiele osób ma problem z nadmierną wilgotnością w mieszkaniu. Nie oznacza to jednak, że problemu tego nie da się w prosty sposób rozwiązać. Konieczne jednak jest do tego wykorzystanie wydajnego sytemu wentylacji mechanicznej w mieszkaniu.