Idealnie dopasowana szafa

Nawet najmniejsze mieszkanie można urządzić w przestronny sposób. Wszystko tutaj zależy nie tylko od optymalnego rozmieszczenia mebli, ale również od dobrania ich w taki sposób, aby pełen komplet nie zagracił nam mieszkania i choć szukanie takiego kompletu, który będzie idealnie pasować mogłoby się wydawać procesem długotrwałym, to w rzeczywistości wcale tak nie jest.

Meble robione na zamówienie

szafy na wymiarChcąc znaleźć meble, które idealnie będą pasowały do metrażu naszego mieszkania, a jednocześnie będą nam się bardzo podobały wcale nie musimy na to przeznaczać mnóstwa czasu niezależnie, czy mówimy tu o szukaniu takiego kompletu w sieci, czy w sklepach stacjonarnych. Wystarczy, że znajdziemy sklep, który wykonuje je na zamówienie. Wówczas dany komplet mebli zostanie dopasowany do powierzchni mieszkania, jaką dysponujemy. Oprócz dopasowanych mebli możemy też zrezygnować z tradycyjnej komody i szafy na rzecz szafy na wymiar którą również wykonuje się pod indywidualnie ustalone z klientem rozmiary. Czym jednak taka szafa różni się od tradycyjnej, jaka znajduje się w kompletach mebli? Są to szafy, które zajmują miejsce od ziemi, aż do samego sufitu dając nam znacznie więcej miejsca na schowanie ubrań. Co więcej, szafy te najczęściej wbudowuje się we wnęki, których szczególnie w mieszkaniach blokowych nie brakuje.

Dzięki temu, że taka szafa wbudowana jest we wnękę paradoksalnie nie zajmuje ona w ogóle miejsca pomimo tego, że jest naprawdę ogromna i pojemna. Szafy wnękowe, bo tak inaczej się nazywają, są w stanie bez problemu pomieścić nie tylko ubrania całej rodziny, ale również buty, odkurzacz, deskę do suszenia bądź tę do prasowania. Wszystko tu zależy od projektu szafy na który również możemy mieć wpływ i decydować o wielkości oraz ilości półek, czy długości drążka.