komora tlenowa

Innowacyjna komora tlenowa

Nasze płuca nie mają możliwości zregenerowania się jeżeli dojdzie do ich degradacji, a trzeba przyznać, że powietrze jaki oddychamy, pozostawia wiele do życzenia. Z tego względu niesamowicie są przydatne kabiny tlenowe i to dla każdego z nas.

Ile kosztuje zabieg w komorze hiperbarycznej?

komora tlenowa O komorach barycznych wiadomo już od dawna, gdyż pierwsza pojawiła się już w siedemnastym wieku. Co prawda dziś komory są zdecydowanie bardziej nowoczesne, ale sama zasada działania jest taka sama. Na rynku są dostępne komory jedno, dwu i wieloosobowe, które najczęściej udostępniane są przez szpitale, centra rehabilitacyjne, ośrodki szkoleniowo rekreacyjne czy też prywatne gabinety lekarskie. Nowoczesna komora hiperbaryczna w Tychach jest dostępna dla pacjentów ze skierowaniem od lekarza specjalisty, ale też dla osób indywidualnych, które chcą skorzystać z tlenoterapii na własny koszt. Jeżeli chcemy skorzystać z nieocenionych wartości tlenoterapii na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia, to potrzebne jest jedynie skierowanie od lekarza, który ma podstawie historii choroby oraz, objawów, wystawia odpowiednie skierowanie, z którym trzeba się udać wybranego ośrodka lub szpitala, który prowadzi tlenoterapię. Komory hiperbaryczne są specjalną, zamkniętą przestrzenią, w której prowadzone są zabiegi przy zastosowaniu czystego tlenu pod trzy razy wyższym ciśnieniem niż atmosferyczne. Dzięki temu, pokonuje on barierę przenikalności i trafia bezpośrednio nawet do nieukrwionych od dawna miejsc.

Osoby, które chcą na własny koszt skorzystać z zabiegu w komorze hiperbarycznej, muszą się liczyć z wydatkiem rzędu trzystu pięćdziesięciu – czterystu złotych. Jeżeli chodzi o czas tlenoterapii, to jednorazowy zabieg zajmuje od trzydziestu pięciu  do pięćdziesięciu minut.