Jak bezpiecznie przewieźć meble metalowe i szklane drzwi?

przeprowadzki

Kiedy zdarza nam się przeprowadzać, albo przewozić jakieś rzeczy z całą pewnością zależy nam na tym, żeby nic się nie zniszczyło. O ile przewożenie odzieży nie sprawi żadnych kłopotów, o tyle przewiezienie szklanych drzwi może już być problemowe. Najważniejsze w transportowaniu jest odpowiednie zabezpieczenie elementów. Jakie mamy na to sposoby?

Taksówka bagażowa i inne formy transportu

Taksówka bagażowaOczywiście możemy wybierać spośród różnych firm oferujących transport. O tym jaki rodzaj transportu wybierzemy zadecyduje rodzaj materiałów jakie chcemy przewieźć. Każda z firm będzie posiadała swój odmienny regulamin. Zdecydowanie najważniejsze dla nas będzie, aby zapoznać się dobrze z regulaminem. Mogą w nim być zawarte treści, niekoniecznie wpływające na naszą korzyść, na przykład w przypadku zniszczenia transportowanych przedmiotów. Zdecydowanie najpopularniejsze są dzisiaj w takich sytuacjach firmy oferujące transport przy przeprowadzkach. Jest to wygodny sposób na to, jak zorganizować swoją przeprowadzkę bez większych zakłóceń. Pracownicy takiej firmy są doświadczeni i wiedzą jak bezpiecznie przewozić określone elementy. Jeśli sami nie będziemy potrafili odpowiednio zabezpieczyć ładunku, z całą pewnością dadzą nam kilka rad. Jakie jeszcze możemy wziąć pod uwagę rodzaje transportu?

  • ciężarowy,
  • międzynarodowy,
  • taksówka bagażowa,
  • przewóz osób.

Jeśli chodzi konkretnie o przewożenie mebli z całą pewnością meble drewniane łatwiej jest przewieźć niż meble metalowe. Jeśli mamy do przewiezienia jeden element to zdecydowanie wynajmowanie firmy od przeprowadzek nie będzie konieczne. W tym przypadku bagażówka, popularna w Poznaniu, idealnie spełni swoją rolę. Będzie to rozwiązanie tańsze i nie wymagające większych przygotowań.

Jak bezpiecznie przewieźć meble metalowe

meble metalowePrzewiezienie niektórych rzeczy z całą pewnością nie sprawi nam żadnego problemu. Jednak istnieją również takie elementy, których przewiezienie będzie stanowiło dla nas większy wysiłek. Weźmy pod uwagę znów przykład przeprowadzki i przewożenia mebli. Drewniane meble można rozłożyć na części pierwsze. Z całą pewnością będzie nam łatwiej przewieźć osobne półki i deski niż całą złożoną szafę. Zabezpieczenie elementów drewnianych to również nie kłopot. Wystarczy okleić je stretchem albo najpierw obłożyć folią bąbelkową. Na pewno podczas transportu nie będzie możliwe ich uszkodzenie. Kiedy do przewiezienia mamy jednak regały metalowe, może się nam wydawać, że nie będą wymagały zabezpieczenia. Metal jest twardy i z całą pewnością nie grozi mu uszkodzenie podczas przewożenia. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że elementy mebli metalowych mogą się porysować. Dlatego właśnie i w tym przypadku zabezpieczenie będzie konieczne. W tym przypadku dobra okaże się również folia stretch. Ma ona klejącą strukturę, więc jeśli zastosujemy kilka warstw, z całą pewnością nie ulegnie przerwaniu podczas przenoszenia elementów, czy podczas ewentualnych turbulencji podczas jazdy.

Drzwi szklane i ich transport

Drzwi szklaneKolejny rodzaj elementów mogących sprawiać trudności podczas transportu to z całą pewnością elementy szklane. Są bardzo delikatne i każdy wstrząs podczas przewożenia może je uszkodzić. Poza tym mogą również ulec porysowaniu.
Z całą pewnością i w tym przypadku dobrym zabezpieczeniem będzie zastosowanie folii stretch, zapobiegnie ona zarysowaniom i będzie elementem dodatkowo amortyzującym. Jednak to może nie wystarczyć. Jeśli nasze nowo zakupione drzwi szklane ulegną uszkodzeniu podczas przewożenia, nawet najlepszy szklarz z Wrocławia, może nam nie pomóc. Owinięte folią drzwi powinniśmy owinąć dodatkowo folią bąbelkową a całość umieścić w kartonie wypełnionym kulkami styropianu. Zdobycie takich wymiarów kartonu może być problemowe, jednak firma która wykonuje dla nas element powinna o to zadbać i umożliwić nam bezpieczne przewiezienie zamówienia.


Tekst został napisany przy pomocy:


Podsumowując temat:

Transportowanie niektórych elementów, może być dla nas uciążliwe. Należy pamiętać o tym, że najważniejsze w przypadku przewożenia mebli metalowych i szklanych elementów, takich jak drzwi, najważniejsze jest użycie odpowiednich materiałów do zapakowania. Prawidłowe zapakowanie może zagwarantować przewiezienie bez uszkodzeń.