Jak dobrać kompresor do swoich potrzeb?

Na rynku spotkać można różne oferty kompresorów. Wybór odpowiedniego sprzętu wymaga specjalistycznej wiedzy. Jak działa kompresor? Czym się od siebie różnią? Jaki kompresor jest odpowiedni?

Wybór odpowiedniego kompresora

kompresor olejowy 100lKompresor to takie sprężarki o innych parametrach. Dzielimy je na dwie główne grupy kompresorów przepływowych i wypływowych. Te pierwsze opierają się na pracy przepływu powietrza, a kluczowym ich elementem jest wirnik. Drugie z kolei zwiększają ciśnienie za pomocą jednej części. Do czego służy kompresor? Spotykamy się z nim na co dzień, kiedy na stacjach benzynowych możemy ich użyć do napompowania opon w kołach samochodów. Z kolei kompresor olejowy 100l znajduje znakomite zastosowanie w zakładach wulkanizacyjnych,mechanicznych, czy w lakierniach. Istnieje też grupa kompresorów bezolejowych, które z powodzeniem są używane w domach do czyszczenia sprzętów, czy malowania mebli. Różnią się tym, że posiadają w swoim mechanizmie część, która nie wymaga zabiegów konserwacyjnych z użyciem oleju.Czym powinniśmy się sugerować podczas wyboru kompresora? Przede wszystkim, kluczowe jest wykorzystanie urządzenia. W zależności od tego, do czego jest nam potrzebny, możemy przeglądać ofert sklepów internetowych i portali aukcyjnych. Ważne, żeby pamiętać o pojemności danej maszyny. Przywołany wcześniej kompresor olejowy 100l może pomieścić właśnie taka ilość powietrza. Po jej zużyciu, będzie potrzebował chwili, by uzupełnić ponownie zapas. Większość urządzeń napełnia się automatycznie, gdy powietrze się skończy.

Cena profesjonalnych maszyn zaczyna się od około tysiąca złotych. Warto wcześniej skonsultować się z fachowcem w danej dziedzinie, żeby pomógł nam wybrać odpowiednie urządzenie. W zależności od przeznaczenia, kompresory mogą służyć albo lepiej, albo gorzej, a nikt nie lubi przepłacać.