Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja to proces pozbywania się owłosienia z nieporządanych miejsc. Dostępnych jest wiele metod depilacji, niektóre możemy wykonać bez problemu w domowym zaciszu, niektóre wymagają wizyty w salonie kosmetycznym. Prędzej czy później, owłosienie zacznie powracać szczególnie po użyciu tradycyjnych metod. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem?

Depilacja light sheer’em wygładza skórę na długo

light sheerDepilacja laserowa zyskuje na popularności w ostatnich latach. Swoje uznanie zdobyła głownie z powodu wysokiej dokładności depilacji oraz trwałości efektów.  Niestety, nie jest ona tak ogólnie i łatwo dostępną jak inne metody. Na depilacje laserową zazwyczaj trzeba wybrać się do specjalnego gabinetu kosmetycznego. Dzięki temu, mamy pewność, że proces zostanie wykonany perfekcyjnie przez osoby, które są w tym profesjonalistami. Daje nam to także możliwość skorzystania z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku, na przykład z depilacji laserem light sheer. Jest to diodowy laser, wyprodukowany w USA przez firmę Lumienis. Cechuje się wyjątkowo wysokim bezpieczeństwem dla pacjenta. Posiada między innymi certyfikat jakości FDA oraz ISO 9001. Jego działanie opiera się na mechanizmie selektywnej termolizy. Mieszek włosowy w trakcje depilacji absorbuje światło lasera, które następnie zamieniane jest na ciepło, dzięki czemu część włosa zawierająca melaninę i odpowiedzialna za wzrost zostaje zniszczona. 

Depilacja laserowa to najlepszy dostępny rodzaj depilacji. Ich efekty utrzymują się na długo po zakończeniu wszystkich sesji depilacji i niemalże całkowicie eliminują problem powracającego owłosienia w nieporządanych miejscach. Dzięki odpowiednim urządzeniom, zabieg ten jest bardzo bezpieczny, jeśli nie posiadamy żadnych przeciwskazań. Ich lista jest jednak krótka i praktycznie ogranicza się do chorób skóry.