Jak poradzić sobie z wypadkiem w Niemczech

 

Jechałem z żoną ostatnio do Niemiec i faktycznie, tamtejsze autostrady robią wrażenie. Są przede wszystkim zachowane w bardzo dobrym stanie i można na nich jechać znacznie szybciej, niż na autostradzie w Polsce.

Skuteczny mechanik na dojazd

wypadek na autostradzie w niemczech

Jednak mniej więcej w połowie drogi do Polski wyskoczyła mi jakaś kontrolka w samochodzie, więc musiałem się zatrzymać. Po ponownej próbie uruchomienia silnika już nie było tak kolorowo – auto nie odpalało. Postanowiłem więc zrobić to, co robię w Polsce w takich sytuacjach – czyli wyszukać w telefonie komórkowym numer do sprawdzonego mechanika, który przede wszystkim obsługuje autostrady. Wypadek na autostradzie w niemczech może i nie był zbyt poważny, ale wiedzieliśmy, że teraz sprawą priorytetową jest wydostać się z niej i znaleźć chociażby na drodze krajowej, która na pewno będzie o wiele bardziej korzystna jeśli chodzi o takie awarie i stanie w miejscu. Po skontaktowaniu się z mechanikiem szybko ustaliliśmy dokładnie miejsce, w którym się znajdujemy, aby mógł do nas przyjechać. Wypadek na autostradzie w niemczech nie jest więc tak straszy, jakby się wydawało. Dobrze wiemy, że odpowiednie podejście mechanika na pewno sprawi, że nie zapłacimy nawet tak dużo. Baliśmy się, że mechanik, który do nas przyjedzie będzie przeliczał wszystko na euro, czyli praktycznie zapłacimy cztery razy więcej, jednak ten dostosował się dokładnie do naszej stawki polskiej, dzięki czemu też nie wychodziliśmy na tym źle.

Wypadek na autostradzie w innym kraju początkowo jednak może wydawać się problematyczny, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby podobnie jak w Polsce naprawić swoje auto po kosztach. W moim przypadku w grę wchodziło jedynie usunięcie błędu, dlatego też mogłem oczekiwać atrakcyjnych warunków i szybkiej naprawy.