ślub

Jak tanio zorganizować ślub?

Ślub i wesele to wyjątkowy dzień w życiu narzeczonych. Każda para marzy by dzień ten przebiegł w idealnej atmosferze. Nie szczędzą przy tym środków na organizacje tego wydarzenia. Istnieje jednak kilka sposobów na to by jeden dzień nie pochłonął całych oszczędności młodej pary.

Organizacja wesela – co warto wiedzieć?

wideofilmowaniePodstawą zaoszczędzenia jest dobra organizacja takiego wydarzenia. Na początku należy wynająć salę. Wybór miejsca powinno się dokonać sporo wcześniej, gdyż tylko to da gwarancję uzyskania korzystnej ceny. Można również spróbować zorganizować wesele na świeżym powietrzu, tylko trzeba zabezpieczyć się na ewentualność zmiany pogody. Kolejnym czynnikiem jest jedzenie. Zazwyczaj przy wynajmowaniu sali dostaje się ofertę menu z możliwością wykupienia dla każdej osoby. Nie zawsze jednak taki sposób się opłaca, czasem korzystniejsze jest zatrudnienie zewnętrznej firmy cateringowej. Aczkolwiek właściciele sal rzadko zgadzają się na taką możliwość, gdyż obniża to ich przychody. Następnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę organizując wesele jest muzyka. Znane zespoły weselne mają terminarz wypełniony przez cały rok. Więc jeśli parze młodej zależy na konkretnym zespole, rezerwacji powinna dokonać stosunkowo wcześniej. Nie bez znaczenia są również dekoracje ślubne. Jednak można na nich zaoszczędzić. Niektóre elementy dekoracji, takie jak wizytówki można wykonać samodzielnie. Oszczędności można poszukać także wśród atrakcji weselnych, warto zrezygnować z wielu takich gadżetów jak kieliszki ślubne i skupić się na jednym głównym wydarzeniu. Do popularnych atrakcji organizowanych przez pary młode należą:

 • foto budka,
 • pokaz sztucznych ogni,
 • bańki mydlane,
 • pokaz zdjęć pary młodej,
 • karaoke,
 • pokaz barmański.

Wśród tych wymienionych atrakcji znajdują się także takie, których organizacja nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów. Jak widać dobrze zorganizowane wesele nie musi być drogie.

Czy da się znaleźć tanie obrączki?

biżuteriaObrączki ślubne powinny być symbolem miłości i trwałości uczucia między małżonkami. Dlatego wykonuje je się z metali bardzo trwałych i szlachetnych. Obrączki jednak nie muszą być drogie. Nie oznacza to, że trzeba kupować gorsze lub takie, które nie leżą w guście państwa młodych. Wystarczy tylko tą decyzje dobrze przemyśleć. Obrączki najlepiej kupować u złotnika, a nie w popularnych sklepach sieciowych. Drobni przedsiębiorcy oferują ceny niższe niż giganci branży, którzy muszą ponieść koszty takie jak reklama. Złotnik może wykonać obrączki na specjalne zamówienie, dopasowane do gustu pary młodej. W tym celu może on użyć starej biżuterii, której nie używa się już od lat. Po stopieniu jej może wyjść komplet oryginalnych i sentymentalnych obrączek. W Warszawie w Poznaniu, a także w innych Polskich miastach istnieje wielu drobnych złotników, którzy mają prawdziwy fach w rękach.

Suknie ślubne – jak wybierać?

sukniaW tak niezwykły dzień oczy wszystkich gości zwrócone są na parę młodą. Dlatego stroje państwa młodych powinny być bez zarzutu. Oczywiście każda para ma swój gust i przy wyborze kreacji należy się nim kierować. Wybór garnituru dla pana młodego zazwyczaj nie sprawia trudności. Problem jednak pojawia się, gdy panna młoda musi zdecydować się na konkretną suknie. Tutaj wybór jest szeroki. Suknia powinna być dopasowana do sylwetki panny młodej. Wyróżnić można następujące modele sukien:

 • klasyczny – dopasowana góra, szeroki dół oparty na halce
 • empire – odcięta pod biustem, zwiewna, delikatna
 • princessa – wytworne gorsetowe suknie, mocno rozszerzony dół
 • syrena – dopasowana kreacja, która rozszerza się na dole
 • litera A – dopasowana góra kreacji rozszerzająca się ku dołowi, bez zarysowane talii
 • prosty – bez poszerzeń

Salony sukien ślubnych oferują pomoc profesjonalnych stylistów, którzy dopasują model sukni do typu sylwetki i oczekiwań panny młodej. Można również skorzystać z wypożyczalni sukien ślubnych, to pozwoli zaoszczędzić sporo wydatków.


Tekst powstał z pomocą stron:

 • Luminelle.pl – sklep internetowy z luksusową odzieżą
 • Polki.pl – artykuł o tym jak urządzić ślub i wesele
 • Lovrin.pl – sklep online z biżuterią złotą i srebrną

Podsumowanie

Ślub to ważne wydarzenie, jednak aby w nowe życie nie wejść z długami należy dobrze zaplanować ten dzień. Odpowiednia organizacja sprawi, że ślub będzie piękny, acz niedrogi. W końcu nie o pieniądze w tym dniu chodzi.