Jak ważne są kraty rolowane do supermarketu?

Ostatnio dostałem bardzo ważne zadanie od mojego kierownika. Miałem być odpowiedzialny za zlecenie montażu krat antywłamaniowych w naszym supermarkecie. Musiałem przede wszystkim rozeznać się w ofercie i wybrać taką, która idealnie wpasuje się w wymagania budżetowe. Szybko zabrałem się do pracy.

Wybór krat rolowanych dla supermarketów

kraty rolowane do supermarketuZacząłem szukać informacji w Internecie. Okazało się, iż istnieje bardzo szeroki wybór produktów w tym zakresie cenowym. Trwałe kraty rolowane do supermarketu charakteryzować się muszą kilkoma czynnikami. Bardzo ważne jest, by były odporne na rdzewienie. W związku z tym, coraz częściej korzysta się z metali, które posiadają specjalne właściwości, a także pokryte są specjalnymi preparatami. Cena krat w dużej mierze zależy od tego, z jakiego materiału są wykonane. Kraty stalowe posiadają bardzo wiele odmian, dlatego dobrze jest rozeznać się i spytać ekspertów o poradę. Samemu postanowiłem zadzwonić do jednego producenta, by podpytać o to, jaki rodzaj stali byłby najlepszy dla supermarketu. Wyjaśnił mi, że wszystko zależne jest od środków, jakie chce przeznaczyć kierownictwo na kraty rolowane. Najlepsze są produkty wykonane ze stali nierdzewnej, które dodatkowo pokryte są specjalną emulsją. Producenci sami najczęściej zajmują się montażem swoich krat, bo posiadają specjalne mechanizmy, których tajników nie chcą zdradzać wykonawcom.

Jest to też gwarancja bezpieczeństwa, bo im mniej osób wie o montażu takich krat, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że do takiej wiedzy będą mieli dostęp potencjalni złodzieje. Było to bardzo dobre rozwiązanie, bo gwarantowało stałą ochronę supermarketu. Zapisałem kilka ofert i przedstawiłem je kierownikowi. Bardzo się ucieszył z szybko wykonanej pracy. Fachowcy przyjechali kilka dni później i podjęli się montażu krat rolowanych.