Jak wynająć dwupokojowe mieszkanie w Krakowie?

 

Znalezienie mieszkania nie jest dziś jakoś specjalnie trudne. Setki ogłoszeń w portalach czy agencje nieruchomości oferują wiele możliwości, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, aby być zadowolonym z wyboru.

Wynajem dwupokojowego mieszkania w Krakowie

mieszkanie dwupokojowe na wynajem krakówSzczególne oblężenie jeśli chodzi o wynajem mieszkań w Krakowie jest we wrześniu, kiedy to wielu studentów poszukuje odpowiedniego lokum. Z jednej strony jest to korzystny okres, ponieważ łatwiej o dobre okazje czy negocjacje ceny, ale też konkurencja jest większa i najlepsze oferty mogą być już nieaktualne niedługo od pojawienia się. Najprostszym sposobem jest wpisanie w wyszukiwarkę np.: mieszkanie dwupokojowe na wynajem kraków. Dodatkowo większość portali z tego typu ogłoszeniami ma jeszcze opcję filtrów, w których możemy dokładniej określić czego szukamy zaznaczając np. piętro, dzielnicę czy zakres cenowy. Dzięki temu nie musimy przeglądać setek ogłoszeń, które i tak nie spełniałyby naszych wymagań. Kiedy już uda mam się znaleźć wymarzone mieszkanie i umówić na jego obejrzenie, korzystając z okazji zadawajmy jak najwięcej pytań. Warto dowiedzieć się czy czynsz do spółdzielni jest już wliczony w kwotę wynajmu, kto zajmie się usuwaniem ewentualnych usterek, co zostaje na wyposażeniu oraz jakie są przybliżone koszty mediów i ile wynosi kaucja. Zapytajmy też o sąsiedztwo, sklepy czy komunikację miejską. I przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa nigdy nie wpłacajmy żadnych kwot bez wcześniejszego podpisania umowy.

Choć znalezienie mieszkania na wynajem w dużym mieście nie jest bardzo skomplikowane, warto podejść do tego z głową. Nawet wynajęte mieszkanie stanie się przynajmniej na jakiś czas naszym domem, warto więc wybrać je jak najlepiej.