kierowca

Jak znaleźć odpowiedniego kierowce do busów jeżdżących z Koszalina do Niemiec?

Podczas dalszych podróży zaraz obok sprawnego środka transportu najważniejsza jest odpowiednia osoba z kierownicą. Znalezienie jej może wcale nie być takie proste, ponieważ jest do zawód, do którego nie każdy się nadaje. Gdzie jej szukać?

Czym powinien charakteryzować się kierowca, by busy na trasie Koszalin – Niemcy były bezpieczne?

busy na trasie Koszalin – NiemcyTransport samochodowy jest najbardziej popularnym mimo innych, atrakcyjnych możliwości. Oprócz tego jest także tym najbardziej niebezpiecznym, w końcu to na drogach dochodzi do największej liczby wypadków. Wobec tego znalezienie odpowiedniej osoby do przewozu pasażerów jest bardzo ważne, ale może być też bardzo trudne. Przede wszystkim dobry kandydat na kierowce powinien być odpowiedzialny i rozsądny. W końcu klienci zawierzają mu swoje życie i zdrowie. Mimo wszystko nawet najrozważniejszy kierowca nie będzie wstanie odpowiednio zareagować w kryzysowych sytuacjach bez doświadczenia. Inne cechy, którymi powinien się odznaczać to sumienność, odporność na stres i zmęczenie oraz zimna krew. Pamiętajmy, że nadal przyczyną sporej części wypadków spowodowanych na drogach jest alkohol. Upewnijmy się, że osoba, którą chcemy zatrudnić nie ma tego typu uzależnień. Także brawura często gubi kierowców, stąd tak ważny w tym zawodzie jest zdrowy rozsadek.

Czy agencja pracy tymczasowej pomoże w znalezieniu odpowiedniego kandydata?

agencja pracy tymczasowejWiele osób poszukujących pracy korzysta właśnie z usług agencji pracy tymczasowej. Gromadzi ona wiele ofert w jednym miejscu, dlatego istnieje większe prawdopodobieństwo na zatrudnienie, niż w przypadku składania CV na poszczególne stanowiska. Jeśli dana firma nie chce sama rekrutować pracowników, może zlecić to właśnie agencji pracy. Jest to tak zwany outsourcing pracowniczy. Czasem jest to najlepsze rozwiązanie, także dlatego, że tym przypadku agencja pracy przejmuje wiele obowiązków pracodawcy:

 • prowadzi proces rekrutacji,
 • podpisuje umowy z pracownikami (pełni wtedy rolę pośrednika),
 • wysyła pracowników na okresowe badania,
 • przeprowadza szkolenia ,
 • wypłaca wynagrodzenia,
 • organizuje zastępstwa,
 • wdraża systemy motywacyjne,
 • organizuje spotkania o charakterze coachingowym.

Warto przemyśleć powyższe rozwiązanie, ponieważ może wynikać z niego wiele korzyści. Przede wszystkim jest to dobra opcja, gdy zależy nam na czasie – agencje mają bazy kandydatów, więc najprawdopodobniej dużo szybciej kogoś znajdą. Mają też większą wiedzę i doświadczenie w procesie pozyskiwania pracowników, więc najpewniej znajdą najlepszego kandydata. Często można spotkać się z opinią, że outsourcing pracowniczy jest nieopłacalny dla pracodawcy. Trudno się z tym zgodzić, ponieważ zazwyczaj skorzystanie z usług agencji pracy jest korzystniejsze niż rozpoczynanie działań kadrowych na własną rękę.

Zorganizuj pracownikom kursy zawodowe!

kursy zawodoweW poszczególnych branżach panuje spora konkurencja dlatego musisz nieustannie dbać o rozwój swojej firmy i pracowników. W tym celu możesz wysłać swoich pracowników na dodatkowe kursy zawodowe. Elementy pierwszej pomocy często przydają się podczas dłuższych tras, nie tylko gdy dojdzie do wypadku, ale też gdy pasażer zasłabnie lub źle się poczuje. Wtedy liczy się czas i najważniejsze, by poszkodowany otrzymał szybką pomoc. Przeszkolenie kierowcy w tym zakresie zwiększy zaufanie klientów do firmy oraz da im poczucie bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Inne przydatne umiejętności kierowcy mogą zgłębić np. na kursie bezpiecznej jazdy. Tam dowiedzą się w teorii i praktyce jak radzić sobie z trudnymi warunkami na drodze. Możesz także zaoferować pracownikom szkoły policealne. Często wycieczki dzieci i dorosłych połączone są ze zwiedzaniem ciekawych punktów na trasie. Jeśli kierowca będzie pełnił także rolę przewodnika, to nie tylko uatrakcyjni wycieczkę, ale też podniesie prestiż całej firmy.


Więcej przydatnych informacji można znaleźć na:

 • Busliner.pl – firma oferująca przewozy krajowe oraz międzynarodowe
 • Praca.pl – portal, gdzie można umieścić swoje ogłoszenie o pracę
 • Paretti.pl – agencja pracy tymczasowej i biuro rachunkowe
 • Akademia-zdrowia.pl – liceum i szkoły dla dorosłych

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na znalezienie odpowiedniego kandydata na kierowcę. Można to zrobić na własną rękę lub zlecić agencji pracy. Posiadając już odpowiednią osobę na stanowisku pamiętaj, by zapewnić jej możliwość rozwoju osobistego i dokształcania się.