Jaką wybrać salę na wesele?

Kiedy decydujesz się na ślub ze swoją wybranką serca to w końcu nadchodzi taki dzień, że trzeba zdecydować się na wybór sali weselnej. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele sal weselnych i praktycznie w każdym mieście mamy do wyboru kilka lub kilkanaście obiektów hotelowych, które udostępniają sale weselne na początek musimy zastanowić się ilu gości będzie na naszym weselu, gdyż głównie od tego zależy jakiej wielkości salę weselną będziemy chcieli wynająć.

O czym pamiętać wynajmując salę na wesele?

sala weselna kaliszIstotnym kolejnym czynnikiem jest to aby odpowiednio wcześniej zarezerwować salę gdyż zazwyczaj terminy rezerwacji sięgają roku a nawet dwóm latom do przodu i czasami interesująca nas sala weselna Kalisz jest niedostępna. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest obsługa weselna i będzie ona uzależniona od ilości gości, więc będziemy musieli wynająć odpowiednio dużą ilość kelnerów, aby mogli oni obsłużyć wszystkich gości na naszym weselu. Ostatnim już najważniejszym czynnikiem decydującym o wynajęcie sali są oczywiście koszty i wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujemy aby wynająć salę. Najczęściej salę weselną wynajmuje się od tak zwanego talerzyka czyli od osoby, która będzie uczestniczyć w weselu. W ramach talerzyka już mamy pisane ceny takie jak dekoracje sali, zakup ciasta, napoje. Często również musimy wpłacić odpowiednią kwotę zaliczki zazwyczaj 10%-20% ale wszystko zależy od sali weselnej i od hotelu w którym będziemy wynajmować salę na wesele.

Jeszcze jedną bardzo ważną sprawą jest zarezerwowanie noclegu dla naszych gości którzy przyjadą z dalekich stron kraju i będą potrzebować noclegu w miejscu gdzie organizowana jest wesele. Dlatego najlepiej od razu zarezerwować dla nich nocleg w hotelu w którym organizujemy ucztę weselną żeby nie musieli szukać nic na własną rękę.