Jaki rower wybrać na sam początek?

 

Sporty rowerowe stały się nadzwyczaj popularne w ostatnim czasie. Ludzie coraz chętniej spędzają czas na świeżym powietrzu i oddają się aktywnemu wypoczynkowi. Idealnie sprawdza się w tej sytuacji rower, jednak wybór odpowiedniego sprzętu powinien być dobrze przemyślany. Jaki rower wybrać na sam początek?

Porządny rower MTB do jazdy po górach

rowery mtbMiłośnicy pięknych góra i zalesionych obszarów z pewnością pokochają rowery MTB. To właśnie te rowery powstały z myślą o ludziach, którzy chcą jeździć bo bardziej wymagających trasach, niż długie drogi asfaltowe. Rowery te posiadają specjalną budowę, która jest znacznie bardziej wytrzymała niż w innych jednośladach. Rama takich rowerów jest wykonana z bardzo trwałego materiału jakim jest aluminium lub jeszcze mocniejszy karbon. Taka rama jest odporna na uszkodzenia do tego stopnia, że niektórzy producenci rowerów oferują na swoje ramy dożywotnią gwarancję. Warto również wspomnieć, że takim rowerem znacznie łatwiej będzie nam się manewrować pośród krętych ścieżek. Ramy w takich rowerach są znacznie szersze, co powoduje łatwiejsze skręcanie. Rowery mtb posiadają również lepsza amortyzację. To istotna kwestia w takich rowerach, gdyż często na trasie napotkamy najróżniejsze problemy. Standardem są liczne gałęzie, kamienie oraz błoto, które skutecznie utrudnia jeżdżenie. Jednak to właśnie po części te utrudnienia sprawiają, że jazda takim rowerem daje jeszcze większa frajdę.

Wybierając odpowiedni rower warto przemyśleć dokładnie swój wybór. Dla ludzi, który nie lubią gór i wolą pokonywać długie dystanse, znacznie lepiej sprawdzi się rower szosowy. Takie rowery są stworzone pod trasy asfaltowe i umożliwiają jeżdżenie nimi przez niezliczone kilometry. Jeśli jednak wolimy naturę i bliskość lasu, to rower MTB będzie lepszym wyborem.