Jakie meble i wyposażenie do hoteli wybrać?

meble do hoteli

Pokój hotelowy to miejsce przeznaczone na odpoczynek, regenerację po podroży i święty spokój. By zapewnić azyl gościom warto urządzić pokoje hotelowe z najwyższą starannością.

Jakie meble do hoteli wybrać?

meble do hoteliMeble hotelowe to jedna z najważniejszych kwestii zaraz obok standardu, obsługi i smacznych posiłków. Ich design zależy od stylu w jakim zamierzamy urządzić hotel, jednak pomijając estetykę powinny być przede wszystkim wygodne, trwałe i funkcjonalne. Kupowanie tanich, wątłych mebli jest złym pomysłem, a co więcej trudno na nich zaoszczędzić, ponieważ po niedługim czasie będzie trzeba je wymienić. Głównym punktem każdego pokoju jest łóżko. To miejsce relaksu po wyczerpującej podróży i intensywnym dniu. Powinno być komfortowe, duże, z czystą i pachnącą pościelą i wygodnym materacem. Pamiętaj, ze gość w pokoju hotelowym powinien się czuć jak w domu, a nawet lepiej. Zadowolony klient na pewno poleci to miejsce na spoczynek innym osobom lub sam do niego wróci. Istotną sprawą jest kolorystyka i atmosfera całego wnętrza. Zbyt ciemny pokój nie będzie zachęcał, by w nim przebywać i nie pomoże w pracach biurowych. Warto postawić na grę kontrastów, która zawsze się sprawdza – do ciemnych ścian wybieramy jasne meble i odwrotnie. Bez względu na ilość gwiazdek każdy hotel powinien być czysty i pachnący. Nienaganne warunki zapewni rzetelny personel, zaś doznania olfaktoryczne – świece zapachowe lub… firmy zajmujące się marketingiem zapachowym. To coraz bardziej popularna metoda na piękny zapach dobrany do pomieszczenia oraz usunięcie zapachu papierosów, potu czy żywności. Warto zainwestować w takie rozwiązanie – pomieszczenia o przykrym zapachu nie zachęcają do przebywania w nich i sprawiają wrażenia brudnych.

Panele gipsowe 3d gwarancją oryginalnego wnętrza

Panele gipsowe 3dZastosowanie paneli gipsowych 3d na ścianach jest bardzo efektowne i od razu nadaje wnętrzu nowoczesny design. Na rynku istnieje wiele wzorów o zróżnicowanych kształtach i fakturach. Ich zaletą jest lekkość, łatwy montaż oraz wytrzymałość. Można je bez problemu pomalować dowolną farbą malarską, nadają się zarówno na ściany jak i sufity. Oprócz tego są ekologiczne i niepalne, dlatego jak nic innego znajdą zastosowanie w pokojach hotelowych. Nie nadadzą się zaś do łazienki – pod wpływem wilgoci mogą rozwinąć się pod nimi grzyby i pleśń. Wszystkie panele 3d można instalować na powierzchni całej ściany jak i wybranych fragmentach. Jedynym warunkiem jest to, by powierzchnia, na której montujemy panele była równa.

Architekt wnętrz niezbędny do eleganckiego hotelu

Architekt wnętrzOsiągnięcie przestronnego, spójnego i gustownego wnętrza w hotelu prawdopodobnie nie uda się bez pomocy architekta wnętrz. Profesjonalista wysłucha koncepcji i wymagań klienta, które następnie uwzględni w projekcie. Jego praca nie polega jedynie na dekorowaniu, ale obmyśleniu wszystkiego od początku do końca. Projektowanie wnętrz to usługa, z której warto skorzystać, ponieważ architekt najlepiej zna trendy panujące we wnętrzarstwie, dostępne materiały i sprytne rozwiązania. Dobrze sprawdza się w przypadku małych i trudnych do urządzenia pomieszczeń. Zadba o funkcjonalność, gustowny wygląd i skorzysta z najlepiej dopasuje dostępne materiały do urządzanych pomieszczeń. Dzięki doświadczeniu zaproponuje rozwiązania, które nam samym nie przyszłyby do głowy. Zatrudnienie go może okazać się sporą oszczędnością, ponieważ wskaże nam, w co warto zainwestować, a na czym można zaoszczędzić. Wybierając architekta kieruj się:

  • opinią znajomych – możliwe, że ktoś poleci Ci osobę, z której był zadowolony
  • portfolio – jego poprzednie realizacje powinny przypaść Ci do gustu, jeśli jego styl Ci nie odpowiada, poszukaj innego,
  • ceną – nie zawsze oszczędzanie wychodzi na dobre.

Tekst został napisany przy pomocy:

 


Podsumowanie

Wnętrze i wyposażenie hotelu jest bardzo ważne, ponieważ ma wpływ na to, czy goście w nim zostaną i czy polecą go znajomym. To inwestycja na wiele lat dlatego warto dokładnie ją przemyśleć lub poprosić o pomoc fachowca.