Klatki z drewna dla psów

Bardzo często właściciele zwierząt domowych nie mogą przebywać ze swoimi zwierzaki w domu cały czas. Większość z nas musi pracować, chodzić do szkoły i robić wszelkie inne rzeczy. W tym czasie pies czy kot muszą poczekać na właściciela. Koty zwykle ten czas przesypiają, jednak bywa, że psy niezbyt dobrze znoszą samotność. Stęsknione potrafią gryźć wszystko, co znajdą. Jednak z pomocą mogą nam przyjść klatki z drewna.

Więcej o zaletach klatek z drewna

klatki z drewnaWiele osób adoptując, czy kupując psa obawia się, że będzie on gryzł wszystko, co znajdzie, zwłaszcza pod nieobecność właściciela. Nie zawsze tak musi być, czasami wystarczy psu zostawić w mieszkaniu coś pachnącego właścicielem (np. koc czy stary sweter), a będzie on czuł jego obecność i łatwiej zniesie rozłąkę. Jednak w niektórych przypadkach to nie wystarczy, pies może wtedy gryźć buty i inne rzeczy, a nawet zaznaczać teren. Nie jest to tylko niewygodne, ale i niebezpieczne dla zwierzaka (może on zacząć przegryzać kable). W takim przypadku idealnie sprawdzą się klatki z drewna dla psów. Muszą one być odpowiednio dopasowane do wielkości psa. W środku powinien znajdować się ulubiony, miękki koc zwierzaka i czysta woda. Pamiętajmy również, że pies nie powinien w takiej klatce siedzieć dłużej niż kilka godzin. Takie klatki z drewna idealnie również sprawdzą się do przewożenia zwierząt, jeśli nie chcemy by biegał nam po całym samochodem.

Jak widzimy, klatki z drewna dla psów, w których zamykamy zwierzę podczas nieobecności właściciela, nie muszą być dla nich więzieniem. Czasem zwierzę traktuję taką klatkę jak legowisko i lubi się  tam chować, gdy w domu robi się zbyt głośno. Warto o tym pomyśleć, jeśli zwierzę gryzie nam nasze rzeczy osobiste podczas naszej nieobecności w domu.