Kołdry antyalergiczne i ich rodzaje

Coraz więcej z nas decyduje się zamienić swoje dotychczasowe kołdry i poduszki na ich antyalergiczne zamienniki. Wszystko przez rosnącą liczbę alergii, które ma coraz więcej osób. Potrafią one skutecznie uprzykrzyć nam życie, a biorąc pod uwagę, że w łóżku spędzamy około 1/3 dnia, należy zadbać o to, by sen był jak najbardziej bezpieczny. Kołdry antyalergiczne na pewno nam w tym pomogą.

Zalety kołder antyalergicznych

Kołdry antyalergiczne 200x220Obecnie większość kołder, jakie posiadają w swoich domach Polacy to kołdry ze sztucznych materiałów. Rzadko spotyka się już grube pierzyny, które niegdyś gościły w każdym domu, i które skutecznie broniły przed srogim zimnem. Dziś domy są dużo lepiej ocieplone a centralne ogrzewanie i mnie surowe zimy sprawiają, że nie potrzebujemy takiego zabezpieczenia. Co więcej, coraz mniejsza odporność na różnego rodzaju alergeny, takie jak kurz czy roztocza sprawiają, że najczęściej kupując pościel, wybieramy te antyalergiczne. Na rynku znajdziemy różne rodzaje tego rodzaju kołder. Do najpopularniejszych należą: kołdry bambusowe (są dość tanie i bardzo ekologiczne), jedwabne (droższe, ale wytrzymałe i przyjemne w dotyku), wełniane czy poliestrowe. Za kołdry antyalergiczne 200×220 – to wymiar na łóżko małżeńskie – zapłacimy od 100 do nawet 500 złotych. Jednak pamiętajmy, że oprócz samego materiały, z których stworzona została kołdra, liczy się również jej grubość.

Wybór pościeli na rynku, czy są to poduszki, czy kołdry antyalergiczne, jest obecnie ogromny. Możemy dostać zarówno różne rodzaje takich pościeli pod względem materiału, jak i pod względem grubości. Na rynku dostaniemy zarówno kołdry letnie, zimowe, jak i całoroczne. Wszystko zależy od naszych potrzeb i indywidualnych wymagań. Na pewno dostaniemy coś, co nam się spodoba.