Komfortowe obuwie taktyczne

W naszej okolicy nie było dobrego miejsca do organizowania strzelanek terenowych, więc większość meczy odbywała się w starych zabudowaniach. Było to głównie niedokończone i opuszczone blokowisko, częściowo zarośnięte, które idealnie nadawało się zarówno do dużych meczy jak i krótkich potyczek. Jednak taki teren wymagał użycia odpowiedniego sprzętu.

Wygodne miejskie obuwie taktyczne

buty taktyczneWiększość graczy z naszej okolicy przyzwyczaiła się do używania standardowego obuwia wojskowego podczas meczy, bo było ono stosunkowo dobre do każdego terenu na którym zdarzało nam się grać. Jednak z czasem przerzuciliśmy się niemal całkowicie na teren blokowiska, więc duża część kolegów zamieniła dotychczasowe obuwie na lekkie i wygodne buty taktyczne, przeznaczone właśnie do działań miejskich. Były one przede wszystkim o wiele wygodniejsze i bardziej komfortowe niż ciężkie obuwie na trudny teren. Były również o wiele lżejsze, bo zamiast ciężkich metalowych wkładek, były one wzmocnione skorupami z tworzywa sztucznego, które zapewniały tak samo dobrą ochronę, a jednocześnie nie obciążały dodatkowo butów. Standardowe buty taktyczne miały również grubą podeszwę, choć zdecydowanie cieńszą niż ta używana w normalnym obuwiu terenowym. Gruba podeszwa ułatwiała poruszanie się po dość wymagającym terenie i chroniła nogi przed przypadkowymi kontuzjami po nieostrożnym wejściu na zalegające szkło czy kamienie.

Zapewniała również świetną przyczepność, nawet przy chodzeniu po betonie świeżo po deszczu, ale również po mokrej ściółce. Nade wszystko, takie obuwie było po prostu wygodne, i nawet po wielogodzinnych rozgrywkach nie męczyło nóg do tego stopnia co ciężkie, sztywne buty terenowe. Wielu kolegów przyzwyczaiło się do nich do tego stopnia, iż zaczęło je używać na co dzień.