Kompaktowy sejf na broń

Niezależnie od rodzaju posiadanej broni, każdego strzelca sportowego obowiązuje konieczność przechowywania jej w bezpiecznym, dobrze zabezpieczonym sejfie, do którego nie ma dostępu żadna osoba nieupoważniona. Jest to jedna z nienaruszalnych reguł, która przestrzegana jest rygorystycznie przez każdego entuzjastę broni palnej.

Najlepsze sejfy do przechowywania broni sportowej

sejfy do broni strzeleckiejSejfy na broń nie muszą być jednak masywne i zajmować ogromną ilość przestrzeni w pomieszczeniu w którym zostaną zamontowane. Wręcz przeciwnie, sejfy do broni strzeleckiej bywają bardziej kompaktowe niż sejfy na broń służbową, i zazwyczaj mogą być zamontowane w miejscu w którym nie rzucają się w oczy i nie przyciągają uwagi osób postronnych. Są to najczęściej sejfy mieszczące jeden pistolet, będący wyposażeniem strzelca sportowego, lub długą broń, karabin lub strzelbę. W sejfach zazwyczaj jest obecna pianka, która zabezpiecza przechowywaną broń przed wstrząsami i przypadkowym uderzeniem. W pozostałych aspektach konstrukcyjnych, sejfy te są bardzo podobne do dużych sejfów, jakie stosowane są w magazynach broni służb mundurowych. Mają tak samo trwałą skorupę, odporną na wszelkiego rodzaju próby przedostania się do sejfu, niepodatną na działanie ognia i doskonale zabezpieczoną przed wodą.

Nie są co prawda tak ciężkie jak normalne, pełnowymiarowe sejfy, aczkolwiek pozostają nadal w przedziale wagowym ustalonym przez ustawę o broni, i tak jak normalne sejfy mogą być zamontowane w dowolnym miejscu i przymocowane na stałe. Sejfy na broń sportową należą do bardzo wygodnych, dlatego też wielu posiadaczy broni preferuje tego rodzaju mniejszy, bardziej komfortowy sejf nad ciężkimi i masywnymi konstrukcjami. Są one idealne do przechowywania pojedynczych egzemplarzy broni palnej.