Kreda do wielu zastosowań

Prowadząc firmę oferującą usługi ekipy nurkowej, trzeba mieć na uwadze nie tylko odpowiedni sprzęt i przeszkolenie pracowników. Równie ważne są odpowiednie narzędzia. Zawód nurka wymaga często oznaczania znajdujących się pod wodą obiektów i elementów konstrukcyjnych tak, aby umożliwić ich łatwą identyfikację podczas prac konserwacyjnych lub demontażu. W tym celu stosuje się specjalny rodzaj kredy.

Użycie kredy pod wodą

kreda niezmywalnaOznaczanie znajdujących się pod wodą obiektów jest wyjątkowo trudne. Wymaga przy tym zastosowania odpowiedniego sprzętu i specjalistycznych narzędzi. Jednym z nich jest kreda niezmywalna. Tradycyjny, tablicowy rodzaj tego materiału kojarzony jest z tym, że bardzo łatwo można go zetrzeć wilgotną gąbką. Jednak w przypadku kredy technicznej, do produkcji używa się nośnika, który nadaje jej wyjątkową trwałość. Nie tylko nie jest więc ona łatwo do wytarcia, ale też umożliwia pisanie nią pod powierzchnią wody. Dodatkowo można ją dostać w neonowych kolorach, które bardzo łatwo zauważyć nawet w mętnym zbiorniku. W razie potrzeby, istnieją także kredy UV, których widoczność zwiększa się, jeśli padnie na nie światło lampy emitującej światło ultrafioletowe. Należy też do najtańszych materiałów tego typu. Dlatego też bardzo chętnie stosuje się ją nie tylko w firmach nurkowych, ale też przedsiębiorstwach transportowych lub branży drzewnej i budowlanej.

Ekipy nurkowe, które zatrudniane są do prac w zbiornikach wodnych muszą używać specjalistycznego sprzętu i narzędzi. Jednym z nich jest kreda techniczna. Pozwala ona na swobodne pisanie pod wodą, jest również odporna na ścieranie. Produkowana w wielu neonowych kolorach sprawia, że wykonane nią oznaczenia są widoczne nawet w mętnej wodzie. Jest również wyjątkowo tania, dlatego chętnie używa się jej w wielu branżach przemysłowych.