Kroki planowania animacji

Wielu z nas myśli, iż wykonanie doskonałej animacji to jedynie pomysł i sama późniejsza praca. Okazuje się, iż wykonanie dobrej produkcji to spory nakład czasu pracy, który musi być zaplanowany od początku do końca. Dzięki temu animacja wyjdzie na bardzo wysokim poziomie i nie zostanie porzucona w trakcie pierwszych chwil pracy.

Plan wykonania animacji

produkcja animacjiJeśli chcemy zanimować nasz pomysł i już go mamy to jesteśmy na początku przygody z pracą w tej dziedzinie. Niestety, produkcja animacji to nie tylko pomysł, a również planowanie. Jeżeli mamy już nasz pomysł musimy go dokładnie przemyśleć. Musimy mieć ogólny zarys sceny, w której mają być klatki kluczowe, a także klatki między nimi. Zastanówmy się, czy dany ruch postaci wywoła reakcje widza, przez co osoba oglądająca na długo się zainteresuje. Kiedy jesteśmy pewni naszej myśli musimy przejść do kolejnego kroku. Są nim referencje. Musimy ich poszukać. Nie bójmy się zapisywać referencji, które potencjalnie średnio się nam podobają albo uważamy, że to nie jest idealny fragment dla nas. Każda się przyda. Potem zróbmy przesiew ich, aby ponownie przemyśleć nasz pomysł i dobrać najlepsze obrazki. Pamiętajmy, abyśmy nigdy nie animowali z pamięci, gdyż pamięć jest zawodna, a nasza postać będzie wyglądać nienaturalnie. Potem zróbmy szybki storyboard, pod który damy muzykę. Dopiero jak plany będą idealne możemy zabrać się za animację w ulubionym programie do animowania.

Rozpoczęcie animowania ma przed sobą kilka kroków, dzięki którym nasza praca będzie wyglądać fenomenalnie. Musimy przygotować nasz pomysł, poszukać referencji albo osobiście je nagrać, a także stworzyć storyboard z podkładem muzycznym. Dopiero jak tych kroków będziemy pewni możemy rozpocząć animację faktycznego pomysłu.

A realizacja danego pomysłu może zająć się firma: https://m8house.com/