Laweta o dużej ładowności

Przyczepy transportowe do samochodów najczęściej są stosunkowo niewielkie, gdyż służą do przewozu pojazdów osobowych. Nam jednak potrzebna była większa przyczepa lawetowa, która mogła zabrać na pokład również samochody dostawcze. Niewielu producentów zajmuje się produkcją takowych, gdyż należą one do dość niestandardowych konstrukcji.

Przyczepa lawetowa do samochodów dostawczych

trzyosiowa laweta do przewozu autMimo to, owe lawety nie są aż tak niespotykane, i czasem można je dostać w salonach samochodowych. Nam jednak wydało się iż zamówienie takiej lawety prosto od producenta, w tym wypadku lokalnego, będzie najszybszym wyjściem. Zamówiona przez nas trzyosiowa laweta do przewozu aut dostawczych mogła być bowiem dostarczona bezpośrednio do bazy samochodowej firmy, i od razu przeznaczona do użytku. Wszystkie formalności rejestracyjne były od razu wypełniane przez samego producenta po złożeniu lawety, dlatego też odbiór wymagał jedynie potwierdzenia otrzymania lawety i sprawdzenia jej stanu technicznego. Mogła być ona podpięta do dowolnego samochodu który posiada wystarczająco dużą moc silnika by uciągnąć przyczepę z lawetą oraz samochód na niej transportowany. Okablowanie oświetlenia, natomiast, jest całkowicie zgodne z obecnie używanym standardem energetycznym w samochodach osobowych i ciężarowych, i w żaden sposób nie musi być dopasowywane do pojazdu z którym laweta ma współpracować.

Ładowność powierzchni transportowej lawety umożliwia załadunek dowolnego pojazdu osobowego, oraz większość typów samochodów dostawczych, nie przekraczających wagi pięciu ton. Pojazdy po załadunku mogą być łatwo ustabilizowane, zarówno za pomocą pasów transportowych znajdujących się na wyposażeniu lawety, jak również z użyciem stoperów, podnoszonych po załadunku samochodu.