Mankiety na spinki wracają do łask

Elegancja jest ponadczasowa. Praktycznie to, co było modne na początku dwudziestego wieku króluj na salonach również w wieku dwudziestym pierwszym. Zmieniają się tylko nieco kroje strojów, ale sam zamysł pozostaje bez zmian. Męskie garnitury, bo o nich mowa, wracają do łask. Coraz więcej młodych ludzi przywiązuje wagę do swojego wyglądu, gdyż jest to niezbędny element do odnoszenia sukcesów w niektórych dziedzinach.

Grawerowane spinki do koszuli

spinki do mankietów - grawer okolicznościowyMęskie garnitury powracają na dobre do łask. Po okresie buntu i bardziej nonszalanckich wersjach stylistycznych, nastąpił mocny powrót do klasyki. Królują więc klasyczne kroje garniturów, które na powrót łączy się z kamizelkami. Jeżeli mężczyzna chce zaliczać się do najlepiej ubranych, jego koszula przy mankietach powinna być zapinana na spinki. Od kilku lat prowadzę sklep z eleganckimi akcesoriami i zauważyłam znaczący wzrost zainteresowania spinkami do mankietów. Pojawia się też coraz więcej indywidualnych zamówień na nietypowe spinki do mankietów – grawer okolicznościowy jest tym, co je wyróżnia. Przychodzą do nas zazwyczaj panowie młodzi, którzy chcą mieć na swoim ślubie spinki z datą uroczystości. Poza nimi pojawiają się też właściciele firm, którzy chcą poprzez spinki wyrazić podziękowania najlepszym pracownikom. Wówczas grawerem są podziękowania lub krótkie gratulacje. Nie brakuje też panów, którzy coraz częściej grawerują na spinkach na przykład imiona swoich dzieci. 

W obecnych czasach do mody powróciła po latach ektrawagancji klasyczna elegancja. Coraz więcej zarówno starszych, jak i młodych mężczyzn dba o to, aby ubrać się w dobry garnitur i dobrze dopasowaną koszulę. Do łask powróciły mankiety na spinki. Prawdziwym hitem są nietypowe, grawerowane spinki, które wykonywane są na indywidualne zamówienia.