Metody osuszania lakieru

W lakierniach odnawia się lakier naszych samochodów za pomocą odpowiednich narzędzi. Lakiernicy najczęściej korzystają z metody malowania na mokro za pomocą pistoletów natryskowych. Swoją pracę wykonują w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie umieszcza się pojazd na czas lakierowania. Aby osiągnąć zadowalający efekt, po malowaniu trzeba pojazd wysuszyć.

Wykorzystanie promienników podczerwieni w lakiernictwie

promiennik podczerwieni lakiernictwoMalowanie pojazdów w lakierni wymaga użycia odpowiednich środków i niezwykłej dbałości o szczegóły. Każdy etap tego procesu ma znaczenie i nie może być zbagatelizowany. W końcowej fazie wszystko trzeba wysuszyć, aby farba nabrała wytrzymałości i twardości. Oczywiście w warunkach warsztatowych nie jest to łatwe, natomiast wystawienie mokrego pojazdu na słońce również może przynieść opłakany efekt, szczególnie jeśli na zewnątrz będzie wiało. Dlatego właśnie w lakierniach stosuje się promienniki podczerwieni. Są to urządzenia, które do ogrzewania wykorzystują promieniowanie podczerwone i są z tego powodu bardzo skuteczne. Jeśli chodzi o promiennik podczerwieni lakiernictwo jest jedną z branż, która najczęściej te urządzenia wykorzystuje. Lampy na podczerwień są łatwe zarówno do przeniesienia, jak i montażu ponieważ wystarczy je tylko postawić w pobliżu auta, które zamierzamy wysuszyć i podłączyć je do prądu. Lampy różnej mocy można dostosować do danego zadania, tak aby osiągnąć oczekiwane efekty.

Właściwe wysuszenie lakieru przy użyciu lamp na podczerwień zapewni mu wytrzymałość i gładkość. Po procesie suszenia można jeszcze taki lakier przeszlifować, żeby uzyskać połysk. Dzięki zastosowaniu przyspieszonego suszenia lakiernicy oszczędzają zarówno czas jak i pieniądze. Po prostu mogą w ten sposób w ciągu jednego dnia pomalować większą ilość pojazdów.