Grający zespół na wesele

Na co zwrócić uwagę wybierając zespół weselny?

Oprawa muzyczna to bardzo ważna kwestia podczas zabawy weselnej. Jeżeli będzie dobra to sprawi, że goście będą się dobrze bawić i zapamiętają tę noc na długo. Ciężko sobie wyobrazić udane wesele bez dobrego zespołu weselnego. Dlatego tak ważna jest przemyślana decyzja. Czym jednak kierować się podczas tego trudnego wyboru?

Zespół weselny czy może jednak dj na wesele?

Dj na weseluNiektóre pary zamiast zespołu weselnego wolą wybrać dja. Jest to opcja tańsza, bo musimy opłacić tylko jednego człowieka zamiast całej grupy. Nie ma za to instrumentarium, co dla jednych może być wadą, a dla innych zaletą. Jeżeli masz nieco mniejszy budżet albo po prostu nie lubisz zespołów, zastanów się, bo być może lepszą opcją dla ciebie będzie DJ na wesele. Będzie on puszczał muzykę z głośników, a więc zyskujesz pewność, że nic nie zafałszuje, a utwory będą brzmiały oryginalnie. Jest to indywidualna kwestia i na rynku działa również bardzo wielu djów, także będziesz miał z czego wybierać. Obecnie na rynku działa bardzo wiele zespołów. Posiadają one różne doświadczenie i cechuje je różny stopień profesjonalizmu. Warto zatem przed podjęciem decyzji zastanowić się nad kilkoma czynnikami:

  • opinią innych
  • doświadczeniem zespołu
  • ceną
  • sprzętem
  • naszymi własnymi oczekiwaniami

Dje mają też często w sobie większy luz i możliwe, że taki styl właśnie lubisz. Być może bardziej odpowiada ci, kiedy tylko jedna osoba zabawia twoich gości.

Wodzirej z daleka

Wodzirej na weseleRzeczą, na której nie powinieneś się za bardzo skupiać jest odległość. Gdyby zdarzyło się, że zespół musi dojechać do ciebie z drugiego końca Polski, pewnie byłoby to dość problematyczne, jednak wodzirej z Krakowa, jeżeli mieszkasz kilkadziesiąt kilometrów dalej, to przecież nie problem. Być może za dojazd będziesz musiał trochę dopłacić, jednak nie warto na tym oszczędzać. Dzięki rozszerzeniu pola poszukiwań, zyskujesz dodatkowe możliwości wyboru. Jeżeli mieszkasz w małym mieście, rozejrzenie się nieco dalej za profesjonalnym wykonawcą może być koniecznością. Zwróć szczególną uwagę na doświadczenie. Oczywiście, możesz zatrudnić zespół, który ma go niedużo, ale wtedy nie znajdziesz zbyt wielu opinii na jego temat. Zatrudniasz go więc trochę na własną odpowiedzialność. Wiadomo też, że doświadczony zespół czy dj może zaoferować lepszą jakość niż ten, który dopiero się uczy. Wyrobiony cover band na pewno zaśpiewa nam niestety również wyższą cenę, ale będziemy wiedzieli, że płacimy za jakość. Często najlepszą opcją jest wybór zespołu ze średnim doświadczeniem, który jednak ma już swoje własne portfolio i można przeczytać o nim jakieś opinie w internecie. Dbałość o własną stronę internetową także wiele mówi o podejściu do pracy, a przecież chcemy wynająć kogoś solidnego.

Rozmawiaj i pytaj o występy zespołu na wesele

Występ zespołu na weseleJeżeli spotkałeś się z zespołem i czujesz, że to nie to, nie ryzykuj. Nie przekonuj sam siebie, bo na przykład cena jest niska. Grzecznie podziękuj i poszukaj dalej. Wesele to czas, którego nie da się powtórzyć, nie chcesz więc chyba, aby był niewypałem. Pamiętaj także, aby podczas rozmowy zapytać o wszystkie interesujące i ważne dla ciebie kwestie. Warto na przykład zorientować się, która osoba z zespołu będzie prowadziła konferansjerkę. Jest bardzo ważne, aby podobał ci się jej styl. Często już po pierwszym wrażeniu będziesz potrafił ocenić czy sposób bycia danej osoby ci odpowiada. Jeżeli nie, wybierz inny zespół. Zapytaj także o oczepiny. Zespół zazwyczaj ma gotowy zestaw zabaw, z których można wybrać te najlepsze dla danej pary młodej. Podobnie zresztą jest z repertuarem. Zwróć także uwagę na zapisy w umowie i jeśli masz jakieś wątpliwości, pytaj.


Źródła wartościowych informacji dotyczących tematu:

  • Slub-wesele.pl – internetowy portal poświęcony branży ślubnej
  • Twojdzien.com – witryna internetowa prezentująca ofertę krakowskiego wodzireja i dj na wesele

Podsumowanie artykułu

Nie podejmuj decyzji o wyborze zespołu lub dja i wodzireja w jednym pod wpływem impulsu, bo wtedy na pewno nie będziesz do końca zadowolony. Nim w ogóle przystąpisz do rozmów, zastanów się, jaki charakter ma mieć twoje wesele i ile możesz wydać na oprawę muzyczną. Jeżeli dobrze się przygotujesz, unikniesz wpadki i wybierzesz wykonawcę, który zapewni tobie i twoim gościom świetną zabawę.