Na czym polega spacer 3d?

Nowoczesne rozwiązania architektoniczne pozwalają na coraz bardziej realistyczne projekty wstępne, jakie można przedstawić potencjalnym nabywcom nieruchomości. W erze pandemii, kiedy stawia się na współpracę zdalną rośnie zainteresowanie wizualizacjami przestrzeni w trójwymiarze. Zdjęcia 3d i panoramy wnętrz to już w agencjach nieruchomości powszechna praktyka.

Wirtualne przechadzki po domu

spacer 3d po domuWizualizacja przestrzeni w trójwymiarze zyskuje z czasem coraz większą popularność na rynku nieruchomości. Oprócz tego, że klient ma możliwość zobaczyć przyszłe lokum dokładnie w takiej wersji, jaką zastałby na żywo, to może także odbyć spacer 3d po domu bez fizycznego odwiedzania lokum. Może zajrzeć wtedy w każdy zakamarek mieszkania i upewnić się, że projekt będzie odpowiadał jego realnym oczekiwaniom. Jest to znaczne ułatwienie w codziennej pracy dla agentów nieruchomości, a także biur sprzedaży mieszkań na odległość. Jeśli klient mieszka za granicą lub w dalekim mieście, to warto przedstawić mu najpierw wizualizacje przyszłego lokum na bieżąco w postaci zdalnej. Dzięki rzutom na ekran i możliwości obracania przestrzeni za pomocą myszki i klawiatury, będziemy w stanie obejrzeć dokładnie dom z każdej perspektywy – nawet z lotu ptaka. Ma to szczególne zastosowanie, jeśli planujemy zdalny zakup mebli. Dzięki profesjonalnej wizualizacji możemy pokazać dekoratorom projekt i nie pomylą się oni przy urządzaniu naszego wnętrza marzeń. Daje to pole do popisu jeśli chodzi o aranżację mieszkania. Można w ten sposób później łatwo dopasować meble i przemyśleć sprawę robót wykończeniowych.

Trójwymiarowe spacery są też często używane przez obiekty hotelowe, by pokazać gościom obiekt nim zdecydują się spędzić w nim urlop. Ta nowoczesna technologia sprawdza się też w zdalnym oprowadzaniu turystów online po muzeach. Bez wychodzenia z domu można dokładnie obejrzeć zbiory i wystawy największych muzeów w kraju.