Najlepsze zabawki dla małych dzieci

Wszystkie zabawki wspierające prawidłowy rozwój dziecka umysłowy i fizyczny polecane są przez pediatrów i neurologów. Takie kontrastowe i sensoryczne zabawki dostępne są na dziale dziecięcym w każdym sklepie nawet ogólnospożywczym. Ich ceny zaczynają się od 20 do 50 złotych. Zależą od wielkości zabawki.

Zabawki kontrastujące dla najmłodszych

kontrastowe zabawki dla dzieciZdecydowanie kontrastowe zabawki dla dzieci są najlepsze dla najmłodszych. Na półkach w sklepach z Zabawkami znajdziemy kilkanaście różnego rodzaju zabawek kontrastowych. Najbardziej popularne są pliki, książeczki, grzechotki oraz szmatki. Oczywiście dostępne są nawet karuzele do łóżeczka kontrastowe, które są wykonane w kolorze biało- czarnym. Malutkie dziecko, które przychodzi na świat nie rozróżnia kolorów dlatego czarno- białe zabawki będą najlepsze. Do tego najważniejsze by nie miały za dużo kształtów bo wszystko i tak zlewa się w jedną całość. Natomiast mogą te zabawki mieć elementy błyszczące, szeleszczące, grzechotkę lub nawet gryzak. Dla większych dzieci, które skończyły 6 miesięcy można kupić zabawki zawierajace różne kolory. Zarówno książeczki jak i kostki sensoryczne są świetnym pomysłem na prezent właśnie dla dziecka, które nie skończyło jeszcze 6 miesięcy.  Na każdym opakowaniu zabawek oczywiście pisze adnotacja dla jakiego wieku są one odpowiednie.

Wszyscy rodzice powinni kupować najlepsze zabawki dla swoich dzieci. Najlepsze nie znaczy, że mają świecić, śpiewać czy grać. Dla małych dzieci czyli do około pierwszego roku życia trzeba kupować zabawki sensoryczne, kontrastowe. Świetnie stymulują wzrok oraz dotyk dziecka. Rozwój motoryki małej czyli sprawność rączek oraz prawidłowy rozwój układu nerwowego jest bardzo właśnie ważny w pierwszym roku życia każdego niemowlaka.