Najlepszy rodzaj oświetlenia biurowego

Odpowiednie oświetlenie miejsca pracy ma bardzo duży wpływ na efektywność pracy wszystkich pracowników. Praca w półmroku nie będzie przebiegać tak szybko i sprawnie jak przy dobrym świetle, jednocześnie stanie się dużo bardziej męcząca. Pracownicy biurowi, których praca w większości czasu sprowadza się do pracy przy komputerze, muszą mieć odpowiednie oświetlenie, by efektywnie pracować.

Jak oświetlić biuro?

oświetlenie biurOdpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, oświetlenie musi być bardzo jasne, jednocześnie nieoślepiające i niemęczące wzroku, który i tak jest bardzo obciążony przez pracę przy komputerze. W tym celu najlepiej sprawdzają się oświetlenia LED o barwie zimnej. Dzieje się tak z dwóch powodów, a mianowicie po pierwsze światło led jest bardzo jasne, ale przyjazne dla oka, a po drugie jest tańsze od tradycyjnego. Dzięki takim rozwiązaniom oświetlenie biur staje się nawet o połowę tańsze, ponieważ jedna żarówka led generująca takie samo światło jak zwykła żarówka zużywa o połowę mniej energii elektrycznej. Oświetlenie ledowe o zimnej barwie jest coraz bardziej popularne, ponieważ jak już wcześniej wspomniałem, przyjemniej się przy nim pracuje. Zimna, niebieska barwa jest bardzo podobna do tej barwy światła, którą emitują wszelkiego rodzaju wyświetlacze telefonów i komputerów, dzięki temu nasz wzrok nie musi się przełączać między rodzajami światła, co w efekcie sprawia, że dużo mniej się męczy. Pracownicy po ośmiu godzinach pracy mają dużo więcej energii niż w przypadku osób pracujących w biurach oświetlanych w tradycyjny sposób.

Koszt całej instalacji oświetlenia LED w biurze o wielkości stu metrów kwadratowych to około tysiąca złotych, które zwraca się w przeciągu kilku pierwszych miesiącach użytkowania dzięki energooszczędnym właściwościom tego rodzaju oświetlenia. Żywotność halogenów ledowych jest nawet trzykrotnie dłuższa od tradycyjnych żarówek.