Najmodniejsze fasony kurtek ze skóry

Nie tylko wydarzenia historyczne dotyczące bitew mają ciekawą opowieść. Mają ją również typowe rzeczy pierwszego użytku, a także stricte modowe. Jedną z nich jest kurtka skórzana, którą możemy nosić już od praktycznie stu lat w wersji oryginalnej, a także z ekoskóry i nie tylko. W związku z tym każdy znajdzie model idealny dla siebie.

Intrygująca historia modnej ramoneski

kurtki ze skóry damskieGdybyśmy kiedykolwiek zastanawiali się nad tym czy historia kurtek skórzanych jest intrygująca to odpowiedź jest twierdząca. Kurtki ze skóry damskie i męskie miały swój początek już w roku 1928 w Los Angeles, kiedy to Irving Schoot wpadł na pomysł projekt kurtki przeciwdeszczowej. W obecnych czasach nie nosimy jej jednak jako odzienie ochronne przed deszczem, ale na co dzień. Kilka dekad temu również nie w ten sposób przyjęły się te kurtki. Rozpoczęły nosić je gangu, subkultury, a także różnego rodzaju buntownicy. Naszywali oni na nie nazwy swoich gangów i przekonań. Dopiero bliżej końca XX wieku zainteresowało się nią środowisko modowe, a konkretnie projektant francuski Gaultier. Zaszokował on widownię swoim pokazem i wróciła ona do mowy. Warto też wspomnieć o nazwie tej kurtki, gdyż znamy ją jako ramoneska od popularnego zespołu poprzedniego wieku, mimo to auto Irving chciał, by nazywała się perfecto od marki jego ulubionych cygar. Obecnie nosimy skórę na co dzień i do różnych stylizacji, przez co to jest uniwersalny zakup.

Praktycznym i uniwersalnym wyborem nakrycia wierzchniego jest ramoneska, czyli kurtka ze skóry. To bardzo komfortowy wyrób, który pozwala nam na ochronę naszego ciała przed deszczem, jak również wiatrem i chłodem. Dodatkowo fenomenalnie współgra z rożnymi elementami garderoby, przez co wiele osób ją za to uwielbia i nosi od wielu lat.