Najwytrzymalszy hełm ochronny

Kaski ochronne to podstawowe wyposażenie w każdym miejscu pracy. Niezależnie od tego czy jest to plac budowy, hala przemysłowa czy nawet warsztat naprawczy, kask jest częścią wyposażenia którą należy nosić przez cały czas. Niestety, w wielu miejscach pracy nadal używane są najprostsze i najmniej skuteczne kaski plastikowe, które sprawdzają się tylko tam gdzie zagrożenie dla pracowników jest najmniejsze.

Najnowocześniejszy kask do miejsca pracy

hełm alpinworkerW miejscach w których wymagane są solidniejsze kaski, stare plastikowe warianty są najczęściej wymieniane w pierwszym momencie w którym jest to możliwe. Najczęściej zastępują je nowoczesne konstrukcje, sprawdzone przez służby mundurowe czy specjalistyczne przed wprowadzeniem ich do szerokiej sprzedaży. Jednym z kasków które coraz bardziej rozpowszechniają się wśród profesjonalnych załóg pracowniczych jest hełm Alpinworker, który mimo nazwy nie jest przeznaczony wyłącznie do pracy na wysokości, a nadaje się do każdego miejsca w którym wymagana jest ochrona głowy. Jest to nowoczesny hełm z dzwonem wykonanym z elastycznego, aczkolwiek twardego tworzywa sztucznego, które w znacznie większym stopniu amortyzuje siłę uderzenia niż standardowy plastik, używany do produkcji najzwyklejszych kasków, a przez to znacznie lepiej ochrania głowę przed urazami w trakcie pracy.

Kask ten nie posiada żadnych odstających elementów, daszków czy przesłon, toteż nie ma w nim nic co mogłoby z łatwością ulec uszkodzeniu tak jak ma to miejsce w zwykłych kaskach. Jako jeden z niewielu kasków pracowniczych posiada również bardzo dobrą wentylację, której odpowietrzniki umieszczone są po bokach kasku. Pozwala to pracownikom na wykonywanie zadań w najbardziej niesprzyjających warunkach w sposób komfortowy i bezpieczny.