Niedrogie noclegi w Szczawnicy

W Pieninach leży miejscowość znana kwaśnych wód zdrojowych zwanych szczawami. Znajdziemy tu unikalny górski klimat i piękne leśne otoczenie. Miejscowość ta to Szczawnica, znane od ponad dwustu lat uzdrowisko dla osób z problemami z drogami oddechowymi.

W Szczawnicy łatwo znaleźć nocleg

nocleg w szczawnicyO nocleg w Szczawnicy nie trudno. Nie mam tu na myśli obleganych przez kuracjuszy sanatoriów. Znajdziemy tu masę hotelików, pensjonatów i domków letniskowych na wynajem. Ludzie przyjeżdżają tu całymi rodzinami. Jest tu dużo atrakcji turystyczny, również dla tych, którzy lubią wypoczywać aktywnie. Osobom z problemami z drogami oddechowymi poleca się spacery górskimi szlakami pośród sosnowych lasów. Drzewa te wydzielają olejek eteryczny, który ułatwia oddychanie. Korzystnie wpłynie na nasze zdrowie również picie lokalnych wód źródlanych. Są one bogate w sód, wodorowęglany, jodek oraz liczne sole mineralne i mikroelementy. Pierwsze wzmianki o ich leczniczych właściwościach pochodzą z XVI wieku. Obecnie eksploatowanych jest osiem z nich. Wszystkie zostały odkryte prawie 200 lat temu. Wypoczywający aktywnie znajdą tu dla siebie wiele atrakcji. Możemy udać się na spływ przełomem Dunajca. Jeśli kajaki to dla nas za mało adrenaliny możemy wybrać się na rafting. Narciarze również znajdą tu coś dla siebie. Najbardziej znaną stacją narciarską w Szczawnicy jest Palenica, oferująca ponad cztery kilometry tras zjazdowych. Jest tu też wyciąg krzesełkowy zarządzany przez Polskie Koleje Linowe.

Na piesze wycieczki możemy wybrać się do Wąwozu Homole. Na trasie zobaczymy piękne skały wapienne i płynący dołem potok Kamionka. Przez niego przebiega zielona trasa turystyczna prowadząca do najwyższego szczytu Pienin. W bliskiej odległości znajduje się Pieniński Park Narodowy, najstarszy park tego tupu w Polsce.